KRAJ: Dinamo odnio pobjedu u derbiju na Poljudu

Hrvatska 12. ruj 202018:14 > 18:21
Getty Images

Završila je i reprezentativna pauza, pa se u potpunosti možemo okrenuti Prvoj HNL, u četvrtom kolu Hajduk na Poljudu dočekuje Dinamo

90+6′ Kraj utakmice na Poljudu, Modri su slavili u derbiju.

90+5′ Splićani na sve strane pokušavaju doći do izjednačenja, probao je sada Kreković, ali Livaković brani. Odmah je i s druge strane pokušao i Kastrati, a Jakoliš spasio u zadnji trenutak.

88′ Evo pogotka za Hajduk, Stanko Jurić smanjio je na 1:2 nakon ubačaja Atanasova iz kornera.

85′ Gavranović je sada imao priliku zabiti konačni udarac Splićanima, ali Posavec opet brani. Ulazi Kreković, izlazi Gyurcso. Ušao je i novo pojačanje Atanasov umjesto Caktaša.

81′ Nova kombinacija Splićana, Diamantakos je pucao, ali ipak je bio u nedozvoljenoj poziciji. Nova promjena kod Modrih, umjesto Oršića ušao je Tolić, a posljednju izmjenu napravili su Dilaver i Theophile-Catherine.

74′ Evo nešto i od Splićana u drugom dijelu, sjajan ubačaj za Vuškovića koji je pocao glavom, Livaković obranio, no opet prekršaj u napadu.

67′ Mijenja i Mamić, Majer umjesto Ivanušeca, Gavranović umjesto Petkovića. Ušao je i Gojak umjesto Jakića.

60′ Dimitrov je zabio nakon kornera, no oglasio se Bebek koji je dosudio prekršaj nad Livakovićem.

56′ Vukas se odlučio za dvije zamjene, u igru ulaze Dolček i Jakoliš, a izašli su Nejašmić i Todorović.

55′ Opasno sada živi Hajduk, Posavec je imao dvije odlične intervencije. Korner za Dinamo, bez opsanosti ovaj put za splitsku momčad.

50′ Dinamo je povećao svoje vodstvo, Oršić je s lijeve strane oko 20 metara zapucao i sjajno prebacio Posavca.

49′ Sada nova stopostotna prilika za Dinamo, Petković je fino dodao tamo Kastratiju, no Posavec spašava Splićane od novog gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Splitu.

45+4′ Oršić je dobro pucao sada iz prekida, lopta odlazi u korner. Posavec se nije dobro snašao, no ništa nije bio bolji ni Jakić koji je probao škaricama matirati Hajdukovog vratara, no bez uspjeha. Završeno je prvo poluvrijeme.

45′ Još će se četiri minute sudačke nadoknade igrati na Poljudu.

42′ Lijepa sada kombinacija Dinama, Majer je ubacio na drugu vratnicu za Kastratija, a ovaj lagano zabija za vodstvo Modrih na Poljudu.

40′ Sada momčad Zorana Mamića više prijeti, korner je za Dinamo, ali Posavec odmah čisti tu loptu. Stojanović dobiva prvi žuti karton na Poljudu.

35′ Primirili su se sada i jedna i druga strana, sada ipak nešto opreznija igra na Poljudu. Dinamo opet prijeti, Dimitrov izbacuje u korner. Ademi najviše u skoku, ali lopta odlazi pored gola.

29′ Zaredao se i Dinamo sada s akcijama, Petković je napravio dobru kombinaciju s Kastratijem, ali njegov pokušaj zaustavlja Posavec, no na kraju je ipak svirano zaleđe.

26′ Sada je Gvardiol igrao rukom tik do kaznenog prostora, Gyurcso je ponovno dobio prekid, ali opet ništa. Evo i Dinama, probao je Majer, ali daleko od gola.

23′ Nova šansa za Splićane, Gyurcso je ubacio sa desne strane, Nejašmić pucao, no lopta odlazi pored gola. Probao je i Caktaš sada, silovit udarac, ali neprecizno.

19′ Oršić je zapucao prema vrataru Hajduka, pogodio je Jradija u ruku. Bebek je zaustavio igru da se konzultirao s VAR sobom, no na kraju je sam otišao pogledati i zaključio da ipak nije penal.

17′ Novi korner za Gyurcsa, Dimitrov najviši u skoku, ali vratar Modrih i ovaj put je bez previše posla.

13′ Jedna kombinacija sada Stojanovića, bilo je to lijepo zamišljeno, no nije se baš najbolje sporazumio s Oršićem, i dalje je mirno na Poljudu.

11′ Velika prilika za Hajduk, odbila se jedna lopta do Diamantakosa, grčki napadač je zapucao, međutim Livaković je opet na mjestu.

9′ Dilaver radi prekršaj na Diamantakosu, Hajduk ima priliku zaprijetiti iz prekida. Gyurcso pogađa zid, opucao je Jradi i pogodio nekog od Modrih. Korner za Hajduk, Diamantakos lagano puca, Livaković hvata loptu bez problema.

5′ Obje strane su žustro krenule u dvoboj na Poljud, puno prekršaja odmah na početku utakmice.

1′ Krenula je utakmica u Splitu,

————————————————————–

Dočekali smo i to, u 4. kolu Prve HNL Hajduk pred praznim tribinama od 19:05 sati dočekuje Dinamo. Mora se reći kako su oba kluba malo u mislima pred europske ispite.

Splićani u četvrtak gostuju kod makedonske Renove u kvalifikacijama za Europsku ligu, dok Dinamo dan ranije gostuje u Budimpešti kod Ferencvaroša u Ligi prvaka.

No, derbi je derbi i zasigurno da i jedni i drugi žele pobjedu prije europskih okršaja. Hajduk je u dosadašnja tri kola dva puta slavio i jednom remizirao, dok su Modri stopostotni sa sve tri pobjede.

Stigli su i sastavi:

HAJDUK: Posavec – Čolina, Vušković, Dimitrov, Todorović – Nejašmić – Jradi, Jurić – Caktaš – Gyurcso, Diamantakos.

DINAMO: Livaković – Leovac, Dilaver, Gvardiol, Stojanović – Ademi, Jakić – Oršić, Ivanušec, Kastrati – Petković.