Krstanović za SK: Nisam spavao zbog promašenog penala

Hrvatska 12. ruj 202014:18 > 14:23
Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

Slaven Belupo i Šibenik u petak su remizirali bez pogodaka u prvoj utakmici 3. kola HNL-a

Najveću priliku na utakmici imao je legendarni Ivan Krstanović iz jedanaesterca. Inače nevjerojatno siguran ( posljednji penal promašio je prije pet godina) Krstanović je stavio loptu na bijelu točku i naciljao donji desni kut mladog vratara Šibenika Labrovića.

Povezano

Međutim, sekundu nakon Slaven nije vodio, nego je ostalo 0:0. Pitate se kako je moguće? Krstanović je promašio cijeli gol, prvi puta u karijeri! Jedini promašeni penal prije toga bio je zbog odlične obrane Simona Sluge.

Morali smo nazvati Krstanovića nakon ovog ‘šokantnog događaja’.

SPORTKLUB: Promašili ste jedanaesterac prvi put nakon pet godina i tek drugi puta u karijeri, dajte nam molim vas recite kako se to dogodilo?

Krstanović: Ne znam, zaista ne znam kako sam promašio cijeli gol. Bio sam milijardu posto uvjeren da ću ga zabiti, da mi Labrović ne može obraniti, ali evo dogodilo se i to, prvi puta nakon pet godina nisam zabio penal.

SPORTKLUB: Inače se naravno ne radi priča nakon jednog promašenog penala, ali kada se radi o vama koji ste jedan od najboljih na svijetu u tom segmentu onda se to ipak mora popratiti. Kako se osjećate?

Krstanović: Ma jasno mi je da ne mislite ništa loše, to mi je samo potvrda koliko inače dobro pucam kada radite priču nakon promašaja ( kaže kroz smijeh dobri div Slavenove svlačionice). Međutim, ja sam emotivac i teško mi je palo, nisam cijelu noć spavap i jedva čekam sljedeću utakmicu i novu priliku.

SPORTKLUB: Rekli ste da ste bili potpuno uvjereni da ćete zabiti, je li tako bilo i protiv Hajduka na Poljudu kada ste ušli samo zbog toga i bez zagrijavanja stavili loptu na bijelu točku?

Krstanović: Tada sam isto bio uvjeren. Jednostavno sam znao da ću zabiti Hajduku i eto vidite, nisam se prevario. Sada jednostavno očito nisam bio dovoljno koncetriran, znate, dogodi se…

nk slaven belupo

SPORTKLUB: Slaven nije najbolje krenuo u sezonu, ali krajem prošle sezone vidjeli smo da ste dobra ekipa i da trener Stipić radi dobar posao. Koji su ciljevi Belupa ove sezone? Ostanak u ligi ili možda ipak borba za Europu?

Krstanović: Istina je da nismo najbolje krenuli u sezonu, ali imamo vrlo dobru ekipu koju je trener Stipić dobro posložio. Vjerujem da se uz malo sreće može i potući sa ovim najboljim ekipama i da možemo možda i ući u borbu za prvih pet pozicija na kraju sezone.

SPORTKLUB: Puno se pričalo o vašem odlasku iz kluba, ali vi ste se ipak odlučili za ostanak. Jeste li zadovoljni s tim?

Krstanović: Je, bilo je govora o mom odlasku, ali klub i ja smo se dogovorili tako da ću ovu sezonu sigurno provesti u Koprivnici. Za dalje od otga vam ne mogu ništa reći jer ni sam ne znam.

Vjerujemo da će Ivan Krstanović vrlo brzo dočekati novi penal i hladnokrvno će ga zabiti kao i veliku većinu u dosadašnjoj karijeri.