Vukas: Klub je napravio klik, moram ga i ja napraviti

Hrvatska 11. ruj 202017:50 > 17:58
Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

Reprezentativna pauza je prošla, pa se Hajduk i Dinamo u miru mogu pripremati za sutrašnji okršaj na Poljudu

Hajduk sutra na Poljudu od 19:05 sati dočekuje Dinamo. Splićani su u vrlo dobroj formi, do reprezentativne pobjede u tri kola upisali su dvije pobjede i poraz, dok su Modri i dalje stopostotni. Međutim, Hariju Vukasu sutra neće biti lako jer otišao je stup obrane Ardian Ismajli.

‘Dijele ga liječnički pregledi od odlaska. Nije službeno završeno, nadam se da će biti ok. O Ismajliju mogu reći samo u superlativima, kao momku i kao igraču. Hajduk gubi kvalitetnog igrača, želimo mu puno sreće. Otišao je u dobru ligu. Nadam se da će sa svojim karakterom pokazati svoje vrline i još više napredovati’ – pohvalio je Vukas Ismajlija.

Vukas je i službeno promoviran u glavnog čovjeka, trenera koji će držati sve uzde i na njemu je da se iskaže. Najavio je sutrašnji derbi:

‘Mogu se zahvaliti ljudima u klubu. Sigurno su oni procijenili da je to dobro. Bio sam u ulozi pomoćnog trenera, sada sam u drugoj ulozi. Napravili su klik, moram ga i ja napraviti. Ova službena odluka ima svoju težinu. Meni je puno lakše raditi. Što se tiče Dinama,  sve smo njihove dosadašnje utakmice vidjeli. Imaju važnu utakmicu poslije naše, ali to su njihovi problemi. Kvalitetna su ekipa s kvalitetnim igračima’ – rekao je Vukas.

Na kraju je otkrio i je li se čuo s Igorom Tudorom koji je ne tako davno napustio Split i priključio se stručnom stožeru Andree Pirla u Juventusu:

‘Bilo bi glupo da se ne čujemo s obzirom koliko smo godina suradnici i prijatelji. Bio je to prijateljski razgovor, a i mene zanima kako je njemu u Juventusu. Čestitao je na izboru, želi sve najbolje nama u stožeru, ali i Hajduku’ – zaključio je Vukas.