Navijači Hajduka – suvlasnici svog kluba

Hrvatska 16. lis 201623:10 > 23:15
Getty Images/EuroFootball

Nedjelja, 16. listopad 2016. za navijače Hajduka iz Splita neće biti samo dan kada su slavili u gradskom derbiju.

Nedjelja, 16. listopad 2016. za navijače Hajduka pamtit će se kao dan kada su postali vlasnici 24,53 posto svog kluba.

Nekoliko tisuća navijača okupilo se u Splitu na “Pjaci” kako bi proslavili potpisivanje ugovora kojim je Udruženje Naš Hajduk postalo vlasnik ozbiljnog dijela akcija Hajduka nakon što im je kompanija Tommy prepustila svoj vlasnički udio u klubu.

Potpredsjednik kompanije, Zoran Mamić izjavio je da Tommy nikada nije imao namjeru postati većinski vlasnik Hjduka i da “navijači imaju dobrog partnera”.

Putem videolinka okupljenm navijačima u centru Splita obratio se i Mario Pašalić, talentirani igrač Hajduka, sada igrač Chelseaja na posudbi u Milanu:

“Podržavam ideju narodnog kluba i pozivam vas da se uključite u akciju – ili jesmo ili nismo, a ja znam da jesmo. Hajduk iznad svega, Hajduk ispred svih”, poručio je Pašalić.

Radi se o akciji koju je pokrenuo Hajduk tijekom koje će članovi Hajduka moći uplatiti novac, koliko tko može, a oni koji uplate najmanje 1911 kuna imat će čast da njihovo ime bude na dresu Hajduka.