Diamantakos vrhunski zabio, Hajduk ipak kiksao

Hrvatska 29. kol 202021:59 > 22:02
Thomas Eisenhuth/Bongarts/Getty Images)

U susretu 3. kola Prve HNL Hajduk i Slaven Belupo su na Poljudu igrali 2-2 (0-1).

Poveli su gosti preko Krstanovića (38-11m), Hajduk je u nastavku preokrenuo golovima Diamantakosa (51) i Gyurcsa (65), da bi za konačnih 2-2 zabio Bačelić-Grgić (70).

Slaven Belupo je do prednosti stigao u završnici prvog poluvremena kada je udarac Bogojevića prema vratima Hajduka pogodio u ruku Vuškovića, pa je sudac Batinić pokazao na bijelu točku. Zanimljivo, nakon dosuđenog kaznenog udarca trener gostiju Stipić odlučio se na izmjenu te je u igru uveo veterana Krstanovića koji je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Povezano

Hajduk je uspio poravnati preko svog ovoljetnog pojačanja, grčkog napadača Diamantakosa koji se upisao u strijelce u svom debiju za splitski sastav. On je u 51. minuti udarcem sa 17-18 metara pogodio sam donji lijevi kut gostujućeg gola.

Do preokreta Hajduk je stigao u 65. minuti iz vrlo jednostavne akcije, Posavec je ispucao dugu loptu, stoper Slavena je glavom poslao loptu prema svom golu, do nje je stigao Gyurcso te obišao Filipovića na vratima Slavena i pogodio mrežu.

Ipak, samo pet minuta potom gosti su izjednačili na konačnih 2-2, Bačelić-Grgić je nakon udarca iz kuta bio najviši pred golom Hajduka i glavom s pet metara pogodio mrežu iza Posavca.

Drugi Hajduk sada ima sedam bodova, dva manje od vodeće Gorice, a jedan više od Dinama i Rijeke s tim da Dinamo ima utakmicu manje, dok je Slaven Belupo sedmi s dva boda.

Neposredno prije početka utakmice Hajduk je objavio kako je jedan njegov igrač zaražen koronavirusom, no susret je ipak odigran.