Toplak za SK: Ako dođe prava ponuda, klub će me pustiti

Hrvatska 14. kol 202015:53 > 16:03

Nakon manje od tri tjedna pauze počinje nova sezona HNL-a koju otvaraju najugodnije iznenađenje kraja prošle sezone Varaždin i uvijek opasna Gorica.

Momčad Samira Toplaka je u nastavku sezone nakon pandemije koronavirusa bila u samom vrhu po bodovima i na kraju bez ikakvih problema osigurala ostanak u ligi. S druge strane Gorica je završila na šestom mjestu ljestvice i nije uspjela doći do pete pozicije koja vodi u kvalifikacije za Europsku ligu.

Ove sezone Gorica želi napraviti taj korak naprijed i igrati u Europi sljedeće sezone dok je kod Varaždina cilj sličan onom od prošle sezone – izboriti opstanak bez grčevite borbe.

Prije otvaranja prvenstva nazvali smo čovjeka koji je preporodio Varaždin prošle sezone, trenera Samira Toplaka.

SPORTKLUB: Niste imali puno vremena za slavlje zbog odličnog finiša sezone, već kreće nova, kakav Varaždin ulazi prvu utakmicu s Goricom?

TOPLAK: Pauza je bila stvarno kratka, ali što je tu je, nismo odradili jake mini-pripreme kako bi na svježinu odradili ova prva tri kola prije reprezentativne stanke koju ćemo iskoristiti kako bi se još bolje pripreme za nastavak sezone.

SPORTKLUB: Nije bilo puno odlazaka i dolazaka na vašu sreću, međutim ostali ste bez dvije bitne karike u vrataru Nevistiću i veznjaku Tekliću. Kako ćete njih nadomjestiti?

TOPLAK: Na vratima umjesto Nevistića imamo bivšeg reprezentativca Olivera Zeleniku koji trenira s nama već šest mjeseci i zasad je prvi vratar. Imamo u planu dovesti još nekog za gol jer Zeleniki nedostaje utakmica u nogama. Teklić se vratio u Hajduk, ali iz Splita nam je došao još jedan igrač na posubu, a to je Ivan Delić koji je igrao vrlo dobro prošle sezone u Istri. Došao nam je i prvi strijelac druge lige prošle sezone iz Croatije iz Zmijavaca Mijo Šabić i od njega očekujemo puno nakon što se aklimatizira na prvoligaški nogomet.

SPORTKLUB: Varaždin je napravio jednu vrlo lijepu priču krajem prošle sezone, kako se vi osjećate u klubu?

TOPLAK: U pravu ste, bila je to jedna jako lijepa priča i moram reći da je trenutno vrlo ugodno raditi u Varaždinu. Financijska situacija je stabilna, igrači su dobili sve što su se dogovorili, čekamo sada i financijsku injekciju od UEFA-e zbog uspjeha Dinama u Ligi prvaka i onda će biti još bolje.

SPORTKLUB: Kakva je situacija s vama, bilo je nekih natpisa da ćete napustiti Varaždin, ali i dalje ste na klupi.

TOPLAK: Potpisao sam ugovor na dvije godine, mogu reći da sam naplatio te odlične rezultate prošle sezone i sada mogu u miru raditi.

SPORTKLUB: Jeste li dobili neke konkretne ponude?

TOPLAK: Bilo je nekih ponuda, ali ništa što bi mene zadovoljilo u sportskom smislu. Ne želim otići negdje gdje bi zaradio novac, a ne bih bio zadovoljan. Međutim, ako dođe neka ponuda koja bi me oborila s nogu klub će me pustiti jer imamo takav dogovor.

SPORTKLUB: Kakve su ambicije kluba u ovoj sezoni?

TOPLAK: Gledajte, mi se ne možemo boriti za prvih pet mjesta s ovim budžetom, tako da je za mene bilo koja pozicija koja bi izborila ostanak u ligi bila zadovoljavajuća. Svejedno mi je hoćemo li osvojiti šesto ili deveto mjesto, samo je bitno da ne bude grčevita borba kao što je bila veći dio prošle sezone.

SPORTKLUB: Hoće li biti još nekih odlazaka tijekom jeseni?

TOPLAK: Mislim da neće jer se klub neće zadovoljiti nekim sitnišem za pojedine igrače. Na zimu bi već moglo doći do toga ako bi Obregon i još neki mlađi igrači igrali na visokom nivou pa da za njih dobimo neke konkretne novce.

SPORTKLUB: Večeras vas čeka dobro poznati suparnik Gorica, kako vidite tu utakmicu?

TOPLAK: Protiv Gorice nikad nije lagano, oni su momčad koja ima odlične pojedince, međutim pobijedili smo ih u zadnjem dvoboju u Gorici i vjerujem da sličan rezultat možemo ponoviti i večeras.