Moro se oprostio s momčadi i odlazi u Rusiju

Hrvatska 13. kol 202011:28 > 11:30
sportklub

Nikola Moro postao je bivši u Dinamu i ostaje mu samo otići u Rusiju, obaviti liječnički pregled i nakon toga će postati novi igrač Dinama iz Moskve.

Nikola je tako naglo s 22 godine napustio Modre, a od suigrača se već oprostio.

Hrvatski prvak će navodno dobiti osam i pol milijuna eura i 20 posto od sljedećeg transfera potencijalnog reprezentativca Hrvatske. Moro je već odradio liječnički pregled u Italiji i potpisat će petogodišnji ugovor s moskovskim klubom.

Rusi pišu o Mori kao talentiranom veznjaku kojeg su pratili europski velikani poput Milana i Manchester Uniteda, a ponude za njega poslali Šahtar iz Donjecka i Dinamo Kijev.

Moro je s Dinamom bio vezan ugovorom do 2025. godine, a u Maksimiru su vrlo zadovoljni cijenom koju su postigli za igrača kojeg Transfermarkt procjenjuje na šest milijuna eura. Moro je prema specijaliziranom portalu za transfere u top 5 najskupljih igrača u ponudi HNL-a (Livaković, Petković, Oršić, Guardiol).