Dinamo na rubu potpisivanja argentinskog braniča

Hrvatska 2. kol 20209:16 > 9:19
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Zagrebački Dinamo na vidiku ima novo pojačanje, Alana Franca iz Independientea i uporan je što se tiče njegova potpisivanja.

Igračev menadžer je u razgovoru za jedan argentinski radio potvrdio da je hrvatski prvak ponudio 4,3 milijuna eura za 90 posto prava na Alana Franca te da Argentinci ponudu i dalje razmatraju.

“Čekamo njihovu odluku. U kontaktu smo s nekoliko klubova koji žele Alana, ali ova ponuda je najbolja do sad i moraju je prihvatiti. Moj igrač bi u Dinamu imao fantastičan ugovor, a u Independiente bi imao postotak njegove buduće prodaje. Do nje bi sigurno došlo jer je Dinamo klub koji igra Ligu prvaka i koji redovito plasira igrače u najbolje europske lige”, rekao je Jose Nuvola.

Nuvola je dodao da Independiente najvjerojatnije pregovara s Francovim bivšim klubom San Telmom koji ima još 20 posto prava na Franca. Navodno se radi na rješavanju tog problema, a dođe li do transfera Independiente bi zadržao deset posto prava na igrača i 10 posto od sljedeće prodaje.

Prvotna ponuda Modrih iznosila je 2,3 milijuna eura, no Argentinci su tražili više, a Dinamo je sad navodno povisio taj iznos. Nuvola pak uvjerava klub da neće dobiti bolju ponudu od ove Dinamove i pritišće Independiente da je prihvati.