Bivši nogometaš Dinama: Hajduk više nije veliki klub

Hrvatska 30. srp 202018:08 > 18:17
Loris Roselli/NurPhoto via Getty Images

Bivši hrvatski nogometaš i kapetan varšavske Legije Ivica Vrdoljak prokomentirao je za tamošnje medije transfer Josipa Juranovića u Legiju.

Hajduk je prodao Juranovića u Legiju za 700 000 eura uz deset posto od njegovog sljedećeg transfera.

Ipak, ako je vjerovati Vrdoljaku čini se kako su Splićani zaradili i manje od toga.

“Hajduk je pristao pustiti ga za relativno mali iznos od oko 400 tisuća eura. Kad smo ga mi zastupali, za njega se jako zanimala turska Kasimpasa, a Hajduk je prije dva mjeseca tražio milijun eura. Inicijalno se radilo o iznosu od milijun i pol eura, ali potom je klub smanjio svoje zahtjeve. Nismo mogli pronaći kupca koji bi to ispunio. Da je Hajduk imao iste zahtjeve, onda Josip ne bi došao u Poljsku. Za klubove koji mogu platiti takvu odštetu, Juranović nije zanimljiv igrač. S druge strane, oni kojima je bio zanimljiv nisu bili u mogućnosti ispuniti Hajdukove zahtjeve. Hajduk je u najlošijoj situaciji posljednjih godina i vjerojatno su zbog toga odlučili da je bolje nešto zaraditi nego ostati bez ikakve zarade”, rekao je Vrdoljak.

Povezano

Pitali su Vrdoljaka je li Juranović bio blizu transfera dok je bio u njegovoj agenciji.

“Iskreno, nije bio blizu. Najbliže je bio Ludogorecu koji je svojevremeno nudio 1,5 milijuna eura, ali Hajduk je tražio milijun više. Bliže je bio Kasimpasi koja je htjela platiti 700-800 tisuća eura”

Vrdoljak smatra da je Hajduk najveći krivac što nije došlo do dogovora.

“Bilo je poteškoća s Hajdukom i njegovim očekivanjima. Misle da su velik klub, ali velik klub su bili u devedesetim godinama. Nisu osvojili HNL već 15 godina, a nisu bili ni drugi sedam sezona. Ovo je posve drugačiji Hajduk od onog prije, a za vrijeme transfera ponašaju se kao da se radi o Dinamu. Posebno u situaciji kad se radi o kapetanu momčadi i hrvatskom reprezentativcu, nisu ga željeli pustiti za bilo kakvu odštetu. Međutim, najveći klubovi kod Josipa su vidjeli previše nedostataka. Josip se počeo žaliti, želio je probati nešto novo pa smo zato prekinuli suradnju.”