(ANKETA) Što očekivati od Hajduka u novoj sezoni?

Hrvatska 30. srp 20209:37 > 9:55
sportklub

Nova sezona HNL-a kreće vrlo brzo, već od 14. kolovoza kreću prve utakmice

Hajduk je završio ovu sezonu na petom mjestu, ispred ‘Bilih’ završili su Dinamo, Lokomotiva, Rijeka i Osijek. Momčad Igora Tudora sjajno je krenula u restart nakon skoro dva mjeseca pauze, slavili su protiv Intera i Istre. No, onda je došla mala kriza gdje ih je prvo Varaždin šokirao na Poljudu, pa su izgubili od Lokosa u Kranjčevićevoj.

Vratili su se Splićani na pobjedničke staze slavljem protiv Slaven Belupa, ali onda opet dva poraza,  ito od Gorice i na Poljudu od Osijeka. Uspjeli su se regenerirati, i slaviti protiv Dinama na Maksimiru što im je zasigurno bila najbolja utakmica. No, opet je dojam splasnuo porazom od Rijeke na Poljudu, da bi ovu čudnu sezonu završili slavljem u Zaprešiću protiv Intera.

Polovičan učinak u 10 utakmica, po pet pobjeda i poraza. Moglo je to biti puno bolje, ali što je tu je. Treba se dobro pripremiti za novu sezonu koja započinje za nešto više od dva tjedna. I tu nema mjesta za odmor, jer ako žele krenuti po taj dugoiščekivani naslov, onda moraju pod hitno nešto napraviti.

No, ni to neće biti lako jer će biti i nekakvih odlazaka s Poljuda. Prvi primjer je Josip Juranović koji odlazi u poljsku Legiju te se svakog trenutka očekuje službena objava iz Varšave. Dokapetan odlazi, a slična je situacija i s kapetanom Mijom Caktašem kojemu je ovo zadnja godina u ugovoru i ostaje veliko pitanje što će biti s njim.

Nije poznato ni što će biti s ostalim strancima poput Eduoka, Gyurcsa, ili Jradija jer se neće moći kao prije trošiti, a pogotovo što je došlo neko novo normalno razdoblje, kako svi to volimo zvati.

Hajduk će se morati od iduće sezone okrenuti više omladinskom pogonu, jer realnost je takva da se živi od prodaje. Kepčija i Stanić će morati pronaći neka nova rješenja za boljitak kluba, ne samo kad je riječ o igračima, nego doslovno na svim razinama.