Osijek otkupio ugovor Kongoanca iz Getafea

Hrvatska 27. srp 202012:41 > 12:48
hnk rijeka

Slaže se križaljka za novu sezonu i u Gradskom vrtu, gdje je vodstvo kluba objavilo da Ndockyt ostaje njihov igrač

Osijek je izborio kvalifikacije za Europsku ligu iduće sezone, iako su bili jako blizu Lige prvaka. Bilo kako bilo, HNL kreće vrlo brzo, pa se mora vidjeti igrački kadar.

U skladu s time, vodstvo kluba objavilo je na službenim stranicama kako je otkupio ugovor kongoanskog reprezentativca Mervreila Ndockyta koji je očito ostavio dobar dojam u Gradskom vrtu.

Bio je pod ugovorom španjolskog Getafea, a novi ugovor Ndockyt je potpisao do ljeta 2023.

‘Osijek je prekrasan grad u kojem su ljudi ljubazni, što mi je olakšalo prilagodbu. Osjećam se odlično ovdje i to je svakako pridonijelo odluci da se nastavim dokazivati u sadašnjem klubu. Sviđa mi se nogomet u HNL-u, puno je jakih utakmica i mislim da je ovo prava sredina za napredovanje u karijeri. Želim biti što bolji, Osijek ima visoke ambicije i ciljeve i na meni je da pomognem u tome što više mogu. Šteta što nas neće biti u kvalifikacijama Lige prvaka, ali igrat ćemo Europu i potruditi se u prvenstvu biti uspješniji nego sada’ – rekao je Ndockyt.

Osim za Getafe, igrao je i za Tiranu, Mallorcu te drugu momčad Barcelone, a u 30 nastupa za Osijek ostvario je učinak od tri asistencije.