Detaljan raspored Dinama i Lokomotive u Ligi prvaka

Hrvatska 27. srp 202011:21 > 11:34
Clive Brunskill/Getty Images

U Zagrebu bi se u narednim mjesecima koje slijede mogao gledati sjajan europski nogomet

Dinamo će u lov na grupnu fazu Lige prvaka krenuti iz drugog ili trećeg kvalifikacijskog kola “puta prvaka”.

Ako u osmini finala Lige prvaka Lyon 7. kolovoza ispadne od Juventusa, a Napoli dan kasnije od Barcelone, Dinamo će europski put započeti u trećem pretkolu. Međutim, plasira li se barem jedan od ta dva kluba na “Final Eight”, Dinamo će morati igrati drugo pretkolo.

Ispadanje u play-offu LP donosi direktan plasman u skupine EL. Brojna imena čekaju Dinamo u pretkolima, u drugom pretkolu tu su protivnici poput Ferencvarosa i i Sarajeva, dok bi u trećem pretkolu bio moguć dvoboj protiv Crvene zvezde.

Lokomotiva kreće iz 2. kola kvalifikacija Lige prvaka i sigurno je da neće biti nositelj u ždrijebu.

Ime protivnika doznat će 10. kolovoza, a igrat će se jedna utakmica, koja je na rasporedu 25. ili 26. kolovoza, a protivnici koji čekaju u redu su Rapid, Bešiktaš, Viktoria Plzen te moguće Trabzonspor, ovisno o odluci UEFE. Ako UEFA odluči da Trabzon nije kriv, onda Bešiktaš ide u EL, dok će onda unutra ući PAOK.

Ukoliko klub iz Kranjčevićeve ispadne u drugom pretkolu Lige prvaka, onda će igrati treće pretkolo Europske lige. No, ako Lokosi prođu tu prepreku u Ligi prvaka, onda je osigurano igranje po skupinama Europske lige.

hnk rijeka

U svim pretkolima će se igrati samo jedna utakmica, a tko će biti domaćin, odlučit će se ždrijebom. Posljednje kolo, odnosno play-off runda igra se na dvije utakmice.

Preliminarno kolo Lige prvaka igrat će se između 8. i 11. kolovoza, prvo pretkolo kvalifikacija 18. i 19., drugo 25. i 26. kolovoza, treće 15. i 16. rujna, a doigravanje 22. i 30. rujna. U Ateni će se 1. listopada održati ždrijeb skupina u kojima će se početi igrati od 20. listopada.