Grbić za SK: Dvije najveće utakmice u našim karijerama

Hrvatska 24. srp 202018:34 > 18:41
sportklub

Čuvar mreže Lokosa najavio je sutrašnju utakmicu protiv Osijeka, ali i finale Kupa protiv Rijeke u Šibeniku

Sutra nas očekuje prava drama u HNL-u. Odavno je već poznato da je Dinamo prvak, a za drugo mjesto bore se čak tri klub. Osijek i Lokomotiva igraju sutra bez publike u Gradskom vrtu i tko slavi ide u Ligu prvaka. Remiju se nada Rijeka koja bi ako se dogodi takav ishod u Osijek, pobjedom protiv Istre ona bila ta koja bi otišla u kvalifikacije u najelitnijem nogometnom natjecanju. A prije puta u Osijek naš novinar Marin Mrduljaš razgovarao je s vratarom Lokomotive, Ivom Grbićem.

Velika utakmica, velik ulog je u igri, idete na pobjedu?

GRBIĆ: Stvarno važna utakmica za nas i osjeća se u ekipi dobro raspoloženje prije Osijeka. Dobili smo i tu nagradu gdje pobjedom u Osijeku možemo izboriti kvalifikacije za Ligu prvaka i onda još finale Kupa u Šibeniku protiv Rijeke gdje se stvarno nismo nadali da će to sve tako ispasti.  Svi smo spremni, trener nas je opustio maksimalno jer ipak je na Osijeku najveći pritisak i dat ćemo sve od sebe da pobijedimo u toj utakmici.

Finale Kupa protiv Rijeke pa to drugo mjesto. Budžet nije velik, ali rezultati su stvarno fantastični.

GRBIĆ: Startali smo s tri poraza u sezoni i svi su mislili da ćemo se boriti za opstanak, mi smo se tijekom cijele sezone slagali. Možda nemamo toliko zvučnih imena, al istvarno imamo čudesnu svlačionicu. Svi ljudi u klubu nas maksimalno podržavaju i svi smo kao jedna velika obitelj. Drago nam je što su i ljudi to prepoznali u nama i da igramo najljepši nogomet. Sada s ove dvije najveće utakmice u našim karijerama, želimo to završiti na najbolji mogući način.

Osijek je u sjajnoj formi, neće biti lako u Gradskom vrtu bez obzira što neće biti gledatelja.

GRBIĆ: Oni su stvarno nevjerojatni, imaju taj niz gdje su bez poraza već dugo. Vjerujemo u sebe, imamo isto bodova kao i oni, dat ćemo sve od sebe i vjerujemo u klubu da možemo napraviti odličan rezultat.

Goran Tomić radi odličan posao, kako to sve funkcionira, izgleda da je jako temeljit.

GRBIĆ: Stvarno je top trener, ali moram reći i da mu stariji igrači poput Budimira i Sammira dosta pomažu. Na nas mlađe gleda da se nikad ne opustimo i da uvijek damo svoj maksimum. Dosta igrača se i prodalo, ali stvarno u ekipi smo svi napredovali. Zaista je fantastičan trener, napravit će i on kao trener veliku karijeru.

Sammir možda ne može trčati svih 90 minuta, ali on je zaista zlata vrijedan igrač, vidjeli smo i kao je preokrenuo utakmicu u polufinalu Kupa u Koprivnici.

GRBIĆ: Kad je došao u Lokomotivu, čuli smo priče da je ovakav ili onakav. Stvarno je velika podrška mlađim igračima, ne priča puno, dosta je samozatajan. Dijeli savjete gdje god stigne, stvarno je super. Pogodili su svi što su ga doveli u Lokomotivu.

Vi ste dijete Hajduka, kako gledate na njihove rezultate?

GRBIĆ: Naravno da mi je žao,  volio bi i da sam nešto prolazio i s Hajdukom. Sudbina se poigrala s time, ali ne treba puno pričati o tome jer tu priču već svi znaju. Jednog dana se nadam da ću dolje dobiti priliku i da ću ostvariti ono što nisam s njima. Zahvalan sam im do neba, puno su mi pomogli u omladinskoj školi i nadam se da ću se vratiti u Hajduk jednog dana.