Brbić: To je ponižavajući način nepovjerenja Udruge

Hrvatska 22. srp 202016:23 > 16:27
sportklub

Marin Brbić završio je i drugi mandat na mjestu predsjednika kluba s Poljuda

Nakon katastrofalnog proljeća i ljeta za Hajduk i neusjeha u cilju ulaska u Ligu prvaka kroz drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici, Marin Brbić podnio je ostavku na mjesto predsjednika Hajduka. Međutim, Nadzorni odbor stao je iza njega tražeći da povuče svoju ostavku i ostane na funkciji. Ipak, Brbić je odlučio završiti svoj drugi mandat na Poljudu.

“Poštovani navijači Hajduka, prijatelji Kluba i poslovni partneri, suradnici, igrači i treneri, unatoč neupitnoj podršci Nadzornog odbora nisam povukao ostavku želeći na Glavnoj skupštini vidjeti kakav je stav vlasnika Kluba. Bio sam spreman preispitati svoju odluku da sam dobio povjerenje vlasničke strukture prihvaćajući zajednički artikuliranu potrebu za toliko željenim kontinuitetom. Budući da na navedenoj Skupštini nisam dobio podršku drugog najvećeg dioničara Kluba – Udruge Naš Hajduk, odlučio sam ostati pri svojoj prvotnoj odluci da podnesem ostavku.

Za mene osobno ponižavajući je način na koji mi je Udruga Naš Hajduk iskazala nepovjerenje, posebno imajući u vidu govor predsjednika Udruge gospodina Tonija Baletića koji je pritom koristio rječnik neprimjeren događaju, instituciji HNK Hajduk i funkciji koju sam obavlja. Usporedba predsjednika HNK Hajduk, ma tko on god bio, s kućnim ljubimcem je apsolutno neprihvatljiva, ispod svake razine komunikacije, posebno među dioničarima Kluba na tako bitnom događaju.

Svom Hajduku želim da pronađe novog predsjednika koji će biti uspješniji od mene u rezultatskom i u poslovnom smislu, a posebno u postizanju jedinstva cjelokupnog hajdučkog puka”, napisao je Brbić u priopćenju.

Getty Images