Loša vijest: Prvi slučaj koronavirusa u HNL-u!

Hrvatska 14. srp 202016:41 > 16:45
Photo by EuroFootball/Getty Images

Nogometni klub Inter Zaprešić potvrdio je da jedna osoba iz njihovog kluba ima koronavirus.

Ovo je prvi slučaj zaraze koronavirusom u HNL-u, a kako sada stvari stoje čini se ne i posljednji.

Povezano

Sukladno preporukama stožera CZ RH i radne skupine za povratak natjecanju HNS-a prilikom pojave pozitivne osobe na Covid-19 virus, odmah je obaviještena nadležna epidemiološka služba koja je provela izvid i sukladno njihovom zaključku su kontakti povećanog rizika stavljeni u samoizolaciju, a nad kontaktima niskog rizika će se provesti pojačani nadzor u idućem period, te će se promptno reagirati temeljem epidemiološke situacije. Nadležni epidemiolog na temelju izvida nije procijenio rizičnim klub s kojim je odigrana utakmica u subotu, ali je isti obaviješten od strane radne skupine za povratak natjecanju HNS-a o nalazu, te je preporučen pojačan nadzor u sljedećem periodu“, stoji u priopćenju Intera.

Vidjet ćemo tko će sve morati u samoizolaciju zbog ovog slučaja.