Ovako su BBB protestirali protiv Mamića…

Hrvatska 12. srp 202022:59 > 23:00
Friedemann Vogel/Bongarts/Getty Images

BBB su napustili Maksimir na poluvremenu utakmice (PRATITE UŽIVO) u kojoj se sastaju Dinamo Zagreb i Hajduk. Navijači Dinama nisu željeli do kraja pratiti okršaj 34. kola HNL-a.

Getty Images

Ovako je Index, koji ima ljudstvo ne terenu, izvjestio o protestu navijača Dinama protiv klupske uprave na večerašnjem derbiju:

“Prije početka Bad Blue Boysi su okačili transparent na kojem piše “MCOIS”. To je kratica za njihov poznati slogan ‘Mamiću, cigane, odlazi iz svetinje’.

Poruka je upućena obiteljskom klanu Mamić koji vodi Dinamo unatoč nepravomoćnim presudama i optužbama za tešku pljačku kluba. Mlađi brat Zoran, nakon brzopotezne smjene Igora Jovićevića, kao šef sportskog segmenta Dinama postavio je sam sebe na klupu do kraja sezone.

Kad je spiker na večerašnjoj utakmici pročitao da će Dinamo voditi Zoran Mamić, začuli su se zvižduci, a nedugo nakon toga okačen je i spomenuti transparent.

Nakon što je utakmica počela uslijedila je tišina Bad Blue Boysa, a bojkot su gromoglasno prekinuli u 34. minuti utakmice.

Sjurili su se na polovicu sjeverne tribine pjevajući “Rođen sam na sjeveru, slušajte me svi…”, nakon čega su nastavili s pjesmama posvećenima obitelji koja je prisvojila klub: “Mamiću znaj, svemu je kraj, zbogom i više se ne vraćaj…”, “Varala nas, varala, familija ta…”, “Zoki, lopove, marš iz svetinje…”

BBB-i su na kraju prvog dijela u teren bacilli desetak baklji, a onda su po završetku prvog poluvremena napustili teren.”