Osijek ide prema utakmici godine – protiv Lokomotive

Hrvatska 11. srp 202023:02 > 23:08
hnk rijeka

Osijek ima 62 boda, Lokomotiva 60 (utakmicu manje), a Rijeka 58 u borbi za drugo mjesto

U dvoboju 34. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka svladali pulsku Istru 1961 s 2-0 i probili se na drugo mjesto.

Osječani su osvojili potrebna tri boda u borbi za drugo mjesto s Lokomotivom, koja u nedjelju igra sa Slaven Belupom. Domaći su bili motiviraniji u ovoj utakmici, za razliku od Puljana, koji su i prije ove utakmice znali da su sigurno deveti i ići će u dodatne kvalifikacije za ostanak u elitnom društvu.

NK Osijek

Osijek je poveo duboko u sudačkoj nadoknadi kada je ubačaj Bočkaja na drugoj vratnici sačekao Ukrajinac Dmitrij Lopa i lako pogodio. U 74. minuti Mirko Marić je promašio penal, da bi u 82. minuti Antonio Mance povećava na 2-0 na asistenciju Talysa.

Dvoboj se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je Matoc.

Strijelci: 1-0 Lopa (45+4), 2-0 Mance (82)

Osijek ima 62 boda, Lokomotiva 60 (u nedjelju protiv Slavena Belupa), a Rijeka 58 u borbi za drugo mjesto. U posljednje dvije utakmice Osijek gostuje u Varaždinu, koji je odličan, ali je osigurao opastanak, a Lokomotivi dolazi Gorica. Sve je izglednije da će izravni dvoboj u posljednjem kolu između Osijeka i Lokomotive u Gradskom vrtu odlučiti tko će u kvalifikacije za Ligu prvaka.