Toplak: Skidam kapu dečkima, ovo je kao da smo prvaci!

Hrvatska 11. srp 202013:37 > 13:39
sport klub

Samir Toplak i njegov varaždin najpozitivnija su priča HNL-a otkad se prvenstvo nastavilo nakon pandemije.

Kad je Toplak preuzeo klub, Varaždin je taborio na posljednjem mjestu ljestvice i njihovo ispadanje iz lige bilo je vrlo realna opcija.

Ipak, pod Toplakom Varaždin je krenuo skupljati bodove i jučerašnjom pobjedom kod Gorice 1:0 je osigurao ostanak u prvenstvu. U posljednjih šest kola Varaždin je skupio pet pobjeda, što je bilo dovoljno da dva kola prije kraja osigura svoj prvoligaški status i iduće sezone.

“Prije svega moram reći da sam tako ponosan na te dečke. Ja im skidam kapu, to su moji kraljevi. Oni su iz podruma došli na deseti kat. Ovo je kao da smo prvaci države. Ne znate u kakvom su stanju ti igrači bili i kako sada radimo. Šest utakmica, pet pobjeda. Oni su za mene kraljevi. Upijaju svaku taktičku stvar koju pripremimo. Bore se maksimalno, a nekad imamo i sreću. Sreću treba zaraditi. Mi smo postali izuzetno dobra ekipa koju je teško pobijediti. To je ono što ja želim: Nemojte dati da vas netko lako pobijedi”, rekao je Toplak, a njegove riječi prenosi eVaraždin.

nk varaždin stadion

Varaždin do kraja prvenstva igra protiv Osijeka i Dinama te ima šansu preskočiti i Slaven Belupo, koji na sedmom mjestu ima jedan bod više.