Hrvatska 7. srp 202019:48 > 20:00
Adam Pretty, Getty Images Sport

Novi trener Dinama Zoran Mamić vodio je zagrebačku momčad u čak 14 velikih derbija protiv Hajduka i to dosta uspješno.

Alexander Hassenstein/Getty Images

Dana 31. kolovoza 2014. godine odigran je jedan od najzanimljivijih derbija u povijesti HNL-a, ali tu utakmicu će svaki navijač Hajduka željeti što prije zaboraviti.

Na klupi Dinama bio je Zoran Mamić, dok je na klupi Hajduka bio kao i danas Igor Tudor.

U odličnom derbiju na Poljudu domaćini su poveli već u 8. minuti kada je Tino Sven Sušić krasnim udarcem iskosa s desne strane pogodio suprotne rašlje za 1:0.

Povezano

Hajduk je do velike prednosti došao u 49. minuti. Mezga je izveo skraćeni korner, a u gužvi se najbolje snašao Antonio Milić i zakucao loptu u gol. I kad je dojam bio kako će gosti iz Zagreba primiti još nekoliko golova i doživjeti težak poraz, dogodio se jedan od najvećih preokreta u povijesti HNL-a.

Preokret je započeo u 71. minuti kada “Mr.Derby” Soudani asistira za Čopa, a ovaj ugurao loptu u gol za 2:1. Nakon toga Dinamo je stiskao, a u prvoj (od pet) minuta sudačke nadoknade Soudani je probio lijevu stranu i lijepo našao Čopa koji zabija u bliži kut za 2:2.

I onda nevjerojatna završnica, Soudani je primio loptu na lijevoj strani i pronašao Angela Henriqueza koji glavom od poda zabija za nevjerojatnih 2:3 u 95. minuti.

Što nas očekuje u derbiju koji slijedi s istim akterima na klupama, nadamo se sličan spektakl…