Rijeka svladala bezopasni Dinamo u drugom derbiju dana

Hrvatska 5. srp 202022:59 > 23:00
Getty Images

Osijek se sada približio drugoplasiranoj Lokomotivi na bod zaostatka, dok je Rijeka preskočila Hajduk i sada je četvrta s pet bodova manje od 'lokosa'.

Rijeka je na Rujevici pred 2.700 gledatelja pobijedila prvaka Dinamo sa 2-0, dok je Osijek na Poljudu pred 5.800 gledatelja slavio protiv Hajduka sa 1-0.

Osijek se sada približio drugoplasiranoj Lokomotivi na bod zaostatka, dok je Rijeka preskočila Hajduk i sada je četvrta s pet bodova manje od ‘lokosa’.

Golove za prvu pobjedu Rijeke u zadnjih šest kola zabili su Joško Gvardiol (2-autogl) i Antonio Čolak (52).

Rijeka nije mogla bolje otvoriti utakmicu, već u drugoj minuti je stigla do vodstva autogolom Joška Gvardiola. Andrijašević je gurnuo loptu za Čolaka, a Gvardiol ju je pokušao izbiti, no umjesto toga zatresao je vlastitu mrežu. “Modri” su mogli uzvratiti u šestoj minuti, Kulenović je izbio sam pred Pandura, ali je pucao pored gola.

U 37. minuti je zaprijetio i Oršić, ali je Pandur odlično obranio. Dinamo je imao priliku i u samoj završnici prvog dijela, ali je domaći vratar ponovo bio spreman.

Rijeka je povećala prednost u 52. minuti nakon brze kontre koju je povukao Escoval, dodao do Andrijaševića, a ovaj uposlio Čolaku koji je sjajno poentirao. U 61. minuti je sve moglo biti gotovo, no Livaković je s gol-linije skinuo pokušaj Lončara s pet metara.