Tudor protiv Osijeka lovi zadnji vlak za Ligu prvaka

Hrvatska 5. srp 202016:29 > 16:32
Gabriele Maltinti/Getty Images

Već dugo ovakav dan nismo imali u HNL-u, dva velika derbija, dvije utakmice koje o mnogočemu odlučuju. Dvije prave derbi poslastice! Kamo li sreće da se prvak još ne zna.

U prvom okršaju od 18:55 snage će na Poljudu odmjeriti Hajduk i Osijek. Dva kluba u dijametralno suprotnom raspoloženju, iako ih dijele samo dva boda, za jedne sezona predstavlja potvrdu dobrog rada i stabilnosti, za druge novi neuspjeh i potvrdu nedostatka vizije i kvalitete.

Hajduk i Igor Tudor vode neke svoje bitke, bitke koje veze s igrom na terenu nemaju, koje im smanjuju fokus na ono što je bitno te im na leđa stavljaju nepotreban pritisak. Osijek je na trećem mjestu s 56 bodova, Hajduk na četvrtom s 54, Lokosi na drugom mjestu, onom koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, imaju 60 uz utakmicu više. Gosti u zadnjih pet utakmica imaju tri pobjede i dva remija, Hajduk je pak tri puta izgubio, primivši u ta tri susreta ukupno devet pogodaka! Stvari ne izgledaju dobro, a ne dođu li danas do pozitivnog rezultata, ode Liga prvaka, a Tudoru bi se stolica mogla još jače zatresti! Stanić je rekao da ga se neće tek tako riješiti, no pobijedi li danas Osijek, atmosfera bi u Splitu mogla postati pravo depresivna.

Osijeku bi Liga prvaka bila šlag na tortu koju peku posljednje dvije, tri sezone. Klub s Gradskog vrta igra odlično, imaju prvog strijelca lige, zna se tko je glavni. Mađari su vrlo ozbiljni u svom projektu, financije su uredne, vizija se osjeti i sve na istoku Hrvatske nekako djeluje kao da se rađa neka nova velika priča. Možda baš poput one kakvu je u proteklom desetljeću predvođena Matjažom Kekom napravila Rijeka i koja je usput, sad na svojim posljednjim izdisajima, tko zna!

NK Rijeka

Ligi prvaka se koliko toliko još uvijek možda nada i ta Rijeka. Rijeka je dva boda iza Hajduka a Lokosi od njih imaju osam više. Potvrda iznad navedenih teza očituje se u njihovom katastrofalnom nizu – iza njih su tri uzastopna poraza i posljednji vlak za taj uspjeh tražit će protiv novog/starog prvaka. Jedina nada im je da Dinamo neće biti toliko inspiriran jer su sve riješili, ali da ih čeka vrlo težak posao, to je sigurno. Susret počinje u 21:05 sati.