Odlični Varaždin srušio i Slaven Belupo!

Hrvatska 4. srp 202023:09 > 23:11

Osmi Varaždin tri kola prije kraja prvenstva ima 30 bodova, šest više od devete Istre 1961, koja drži poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije

Varaždin je na stadionu “Anđelko Herjavec” svladao Slaven Belupo sa 1-0 (0-0) golom Drožđeka s bijele točke u 80. minuti. Prethodno je Šego prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavio Petkovića. Osmi Varaždin tri kola prije kraja prvenstva ima 30 bodova, šest više od devete Istre 1961, koja drži poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije, a četiri manje od sedmog Slavena Belupa.
U Puli je Istra 1961 povela u samoj završnici prvog poluvremena kada je Gržan prvo odlično primirio dugo dodavanje Blagojevića i ostavio loptu za Grujevića koji je potom poslao loptu u for za Gržana koji se sjurio u gostujući kazneni prostor. Napadač Istre potom je odlično prevario svog čuvara i preciznim udarcem svladao Kahlinu. Preokret gostiju uslijedio je na samom početku nastavka i to u režiji igrača koji je u igru ušao na poluvremenu Mudrinskog.
On je prvo u 49. minuti povratnom loptom pronašao samog Hamada u srcu domaćeg kaznenog prostora, uslijedio je precizan prizeman udarac za 1-1, a samo dvije minute potom Musa je poslao upotrebljiv centaršut s desnog krila kojega je Mudrinski glavom s pet metara proslijedio u mrežu. Bod domaćima u 81. minuti spasio je njihov džoker s klupe Delić koji je idealno pogodio ubačaj Gržana.
Gorica je ostala šesta sa 47 bodova, pet manje od pete Rijeke, dok je Istra 1961 i dalje pretposljednja deveta sa 24 boda.
Na vrhu je Dinamo koji je sa 76 bodova osigurao naslov prvaka. U nedjelju će osim Hajduka i Osijeka još u Maksimiru igrati i Dinamo i Rijeka.