Hajduku ponovno teška kazna zbog bakljade Torcide

Hrvatska 3. srp 202017:49 > 17:50
Vladimir Rys / Staff

Alan Klakočer, disciplinski sudac HNL-a, donio je odluku o kaznama zbog incidenata u 32. kolu natjecanja, a Hajduk je kažnjen s 28 tisuća kuna zbog bakljade u Gorici.

“Zbog paljenja dvadesetak pirotehničkih naprava od strane navijačke skupine Torcida u 75. minuti utakmice Gorica – Hajduk zbog čega je ista bila u kratkom prekidu, HNK Hajduk je kažnjen novčanom kaznom od 28.000 kuna, a HNK Gorica kao organizator utakmice iznosom od 10.000 kuna”, stoji u obrazloženju.

Podsjetimo, Torcida je tijekom bakljade zapalila nekoliko stolica na gostujućoj tribini o čemu je domaćin izvijestio dan nakon utakmice koju je Hajduk izgubio 3:1.

“Velika Gorica je kulturna i civilizirana sredina, lišena devijacija takve vrste, i svima nama u klubu potpuno je neprihvatljivo pristati da se takvo što ponavlja. Zbog posljedica koje su ostale nakon utakmice s Hajdukom, čelni ljudi kluba ozbiljno će razmisliti o smanjenju kapaciteta za gostujuće navijače na 5%. Druga opcija je značajno povećanje cijene ulaznica za gostujuće navijače, što je u ovakvim situacijama jedini način da klub ne troši vlastita sredstva zbog neprihvatljivog ponašanja pojedinaca ili navijačkih skupina.”