Nemoćni Hajduk glatko poražen u Gorici

Hrvatska 30. lip 202023:04 > 23:06
Facebook/HNK Gorica

Nastavlja se kriza Hajduka koji je u susretu 32. kola Prve HNL na gostovanju izgubio od Gorice sa 1-3 upisavši već treći poraz u posljednja četiri kola i sve je dalje od osvajanja drugog mjesta koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka.

Poraz Hajduka iskoristila je Lokomotiva koja se pobjedom 2-0 protiv Varaždina probila na drugu poziciju s tri boda više od splitskog sastava. Hajduk bi u srijedu mogao ostati i bez trećeg mjesta ukoliko u derbiju Osijeka i Rijeke netko osvoji tri boda.

Treću uzastopnu domaću pobjedu Gorice u međusobnim susretima donijeli su Jiloan Hamad (18), Joey Suk (44) i Cherif Ndiaye (53), dok je pogodak za Hajduk zabio Marin Jakoliš (45+2).

Domaćin je početnu inicijativu okrunio vodstvom u 18. minuti. Suk je pucao, Posavec obranio, no lopta se odbila do Ndiayea, koji je povratnom loptom pronašao Hamada u sredini, a ovaj lijepo zabio za 1-0.

Samo tri minute kasnije vidjeli smo novu veliku priliku za Goricu. Hajduk je izgubio loptu na svojoj polovici, a Gorica je krenula u kontru. Hamad je na kraju ostao sam u kaznenom prostoru. Pucao je, ali je Posavec sjajno obranio.

U 44. minuti Gorica je zabila i drugi pogodak. Čabraja je izveo korner, Jovičić prenio loptu, a Suk na drugoj stativi pospremio za veliku prednost. U posljednjim trenucima prvog dijela Hajduk je ipak smanjio. Jovičić je kao zadnji igrač izgubio loptu, Jakoliš se sjurio prema golu i vratio nadu Hajduku.

Međutim, nada Hajduka u potpuni povratak kratko je trajala. Već u 53. minuti Gorica se vraća na +2. Jradi je izgubio loptu na centru, Kalik pronašao Ndiayea, koji je mirno svladao vratara Hajduka.

Do kraja susreta Splićani su pokušavali izvući barem bod, no nisu uspjeli i potopom u Gorici ispustili su drugo mjesto, a Igor Tudor se našao na rubu otkaza.

U ranije odigranom susretu Lokomotiva je pobijedila Varaždin sa 2-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za drugo mjesto. (h)