30.06.2020 | 21.17

Lokosi podrezali krila zahuktalom Varaždinu

NK Lokomotiva Zagreb

U susretu 32. kola Prve HNL Lokomotiva je pobijedila Varaždin sa 2-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Lokomotiva je ovom pobjedom barem privremeno preuzela drugu poziciju s tri boda više od Hajduka kojeg večeras očekuje neugodno gostovanje u Gorici.

Golove za 'lokose' zabili su Indrit Tuci (45+2) i Kristijan Jakić (85).

Lokomotiva je dominirala veći dio susreta i posve zasluženo je stigla do bodova. No, prvu veliku priliku imali su gosti u 28. minuti nakon što je Novoselac pucao glavom nakon kornera, no Kolinger je 'počistio' s gol linije. Lokomotiva je uzvratila u 39. minuti. Tolić je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a u nastavku akcije Tuci je promašio prazan gol.

Albanac se iskupio u posljednjim trenucima prvog dijela zabivši za 1-0. Tolić je sjajno prošao po desnoj strani, ubacivši pred vrata gdje se najbolje snašao 19-godišnji albanski napadač.

rijeka, lokomotiva

hnk rijeka

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Lokomotiva je razriješila u 85. minuti kada je Jakić zabio za 2-0. U posljednjim trenucima susreta pogodak je zabio i najbolji igrač utakmice Tolić, ali je gol poništen zbog zaleđa.

U drugom susretu Slaven Belupo je pobijedio Istru 1961 sa 3-0, a sve je bilo gotovo u prvih pola sata. Zidrum je u 13. minuti zabio za 1-0, Krstanović je u 25. minuti povisio na 2-0, a samo dvije minute kasnije Suarez je zabio i treći pogodak za "Farmaceute".

Večeras se još sastaju Gorica i Hajduk, dok će u srijedu snage odmjeriti Inter - Dinamo, te Osijek - Rijeka.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 73 boda, Lokomotiva je druga sa 57 bodova, Hajduk ima 54, Osijek 53, a Rijeka 52 boda. Zadnja dva mjesta drže Istra 1961 sa 23 i Inter sa 17 bodova. (h)