26.06.2020 | 23.08

Nova drama na Poljudu - promašen penal u 90.!

HNK Hajduk Split

Hajduk je na domaćem pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:1, ali taj rezultat teškom je mukom ostvaren u napetoj i dugoj završnici - sudačka nadoknada trajala je čak 9 minuta!

Getty Images

Slaven Belupo, 7. momčad prvenstva, imala je jedanaesterac u 90. minuti, međutim zapucao ga je Lima. Preostalo je devet minuta mučenja za Bile, ne bi li sačuvali pobjedu i prvi put nakon dva uzastopna poraza u ligi došli do troboda...

Na kraju su to ostvarili i dohvatili drugo mjesto na ljestvici HNL-a. Caktaš je Hajduk doveo u vodstvo već u 10. minuti, ali četrnaest minuta kasnije on poništeno izjednačujućim pogotkom Međimoreca.

Konačan rezultat postavljen je u 59. kada je Edouk zabio za 2:1.

U 90. minuti gosti su mogli do izjednačenja. Sudac Zebec je dosudio jedanaesterac za Slaven Belupo nakon VAR provjere jedne situacije koja je uslijedila nakon ubačaja u Hajdukov kazneni prostor. Dimitrov je napravio prekršaj za najstrožu kaznu i pritom zaradio žuti karton. Srećom, po domaćine Lima je promašio gol.

Hajduk sada drži drugo mjesto, ali i ima jednak broj bodova (54) i odigranih utakmica (31/36) kao treća Lokomotiva. Rijeka je domaćim porazom od Gorice ostala tek na petom mjestu s 52 boda, dok je između Osijek, koji svoj susret 31. kola još treba odigrati.

Osječani su tako u prilici zasjesti na drugu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.