Toplak za SK: Da sam ostao trener, Inter ne bi ispao

Hrvatska 26. lip 202013:00 > 13:03
EuroFootball/Getty Images

Varaždin je sinoć upisao treću pobjedu zaredom u HNL-u i tako napravio velik korak u očuvanju prvoligaškog statusa.

Čovjek koji je najzaslužniji za to varaždinsko čudo je zasigurno Samir Toplak. Čovjek koji je rođen u okolici Varaždina došao je u nakani da spasi svoj klub od ispadanja u drugu ligu i na pravom je putu da to i uspije.

Varaždin je pet kola prije čak 10 bodova ispred posljednjeg Intera i četiri ispred Istre koja je na devetom mjestu.

Toplaka smo uhvatili nakon rekuperacijskog treninga.

SPORTKLUB: Kakav je osjećaj jutro nakon treće pobjede u nizu?

TOPLAK: Odličan, zaista odličan! Utakmica protiv Intera je bila fantastična, dečki su pokazali karakter i ni u jednom trenutku nismo doveli u pitanje pobjedu u tom dvoboju.

SPORTKLUB: Kada ste gostovali u SK podcastu prije nekoliko mjeseci bili ste uvjereni da ćete ostaviti Varaždin u ligi. Sada ste na dobrom putu, ali jeste li zaista bili toliko sigurni u to?

TOPLAK: Ako ja nisam vjerovao u igrače, ne bi nitko… Čim sam vidio kako treniraju i kako se ponašaju za vrijeme pandemije znao sam da ćemo napraviti veliki posao u nastavku sezone. Puno vremena provodimo u video-analizi utakmica, jako puno radimo na defanzivi i momčad izgleda odlično kada se branimo i mislim da je to najbitnija stavka u ovim dobrim rezultatima.

SPORTKLUB: Još je veći uspjeh činjenica da ste ove pobjede ostvarili bez najiskusnijih igrača Benka i Jerteca, kako to komentirate?

TOPLAK: U modernom nogometu više ne igra onaj koji zna, nego onaj koji može. Atmosfera u momčadi je odlična, našli smo koheziju i dečki ginu jedan za drugog što me posebno veseli. Nije floskula kada kažem da ostave srce na terenu u svakoj utakmici i to je ono što mene kao trenera posebno veseli.

SPORTKLUB: Je li ova pobjeda protiv Intera bila posebno slatka zbog cijele situacije?

TOPLAK: Neću reći da mi je bila posebno slatka jer mi je svejedno protiv koga dođe pobjeda u ovako bitnom trenutku. Reći ću da mi je žao Intera jer su donosili krive odluke u krivom trenutku. Da sam ostao na klupi, siguran sam da bi bez problema ostali u ligi jer su na onu moju momčad doveli još Komnena Andrića i Van Bruggena koji su odlični igrači.

SPORTKLUB: Slijedi vam Lokomotiva koja također igra fantastičan nogomet. Neće vam biti lako zadržati ovaj pobjednički niz, kako vidite tu utakmicu?

TOPLAK: Lokomotiva igra odličan nogomet i zaista se veselim toj utakmici. Oni se bore za drugo mjesto, mi se borimo za opstanak i siguran sam da će biti odličan dvoboj dvije momčadi koje su u jako dobroj formi.

SPORTKLUB: Opstanak još uvijek nije osiguran, ali jako ste blizu. Razmišljate li već o sljedećoj sezoni i jesu li vaši planovi uopće vezani za Varaždin?

TOPLAK: Bez obzira što još nismo osigurali opstanak moramo već popunjavati igračku križaljku za sljedeću sezonu. Prvo moramo vidjeti što će biti sa igračima koji su na posudbi, mislim da im je najbolje da ostanu do zime jer nećemo imati prave ljetne pripreme, pa ćemo onda vidjeti što je s ostalima. Što se tiče mene, ja sam ugovorom vezan do kraja ove sezone i vidjet ćemo što će klub odlučiti, ali i hoću li ja biti zadovoljan njihovim uvjetima.