Varaždinu važna pobjeda, Inter na rubu ispadanja

Hrvatska 25. lip 202022:59 > 23:00

U derbiju začelja Prve HNL Varaždin je pobijedio Inter sa 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok je Inter nakon desetog uzastopnog poraza korak do ispadanja.

Nakon pobjeda nad Hajdukom i Istrom 1961, Varaždinu se pružila prilika pobjedom protiv Intera praktički osigurati ostanak u ligi. I uspio je domaćin u tome. Minimalnom pobjedom pobjegao je ‘fenjerašu Interu pet kola prije kraja na 10 bodova prednosti, dok od Istre 1961, koja drži deveto mjesto koje vodi u doigravanje, sada ima četiri boda viška.

Domaćin je poveo u 33. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom okrunio Jorge Obregon. U kazneni prostor odlično je ubacio Petar Mamić, a kolumbijski napadač između Interovih stopera zabio za 1-0. Do kraja poluvremena Varaždin je bio agresivniji i aktivniji međutim ostalo je 1-0.

U drugom dijelu Inter je zaigrao otvorenije, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti domaća vrata. Za Varaždin je najbolju priliku u nastavku ponovo imao Obregon koji je u 80. minuti promašio gol u situaciji kada je Matković već bio svladan.

U prvom današnjem susretu Istra 1961 i Lokomotiva su odigrali 1-1.

Bila je to utakmica od iznimne važnosti za oba sastava. Domaćinu su potrebni bodovi u borbi za prvoligaški spas, dok Lokomotiva lovi drugo mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka. Na koncu je završilo bez pobjednika.

“Lokosi” su poveli već u devetoj minuti golom Lirima Kastratija, no Istra 1961 je izjednačila samo šest minuta kasnije preko Gedeona Guzine.

U posljednjim trenucima prvog dijela Puljani su imali odličnu priliku za potpuni preokret, Šime Gržan je izašao sam ispred Ive Grbića, no vratar Lokomotive je sjajno reagirao.

U nastavku susreta nije bilo previše uzbuđenje do 69. minute kada su gosti ostali s igračem manje. Fran Karačić je na rubu kaznenog prostora rukama zaustavio Sergia Gonzaleza, a sudac Dario Bel prvo mu je pokazao žuti karton, a nakon pregleda video snimke promijenio je odluku isključivši gostujućeg stopera.

Pet minuta prije kraja susreta Lončar je mogao donijeti važnu pobjedu Istri, ali je Grbić još jednom odlično reagirao.

U petak će snage odmjeriti Rijeka i Gorica, te Hajduk i Slaven Belupo, a u subotu igraju Dinamo i Osijek.

Na ljestvici vodi Dinamo s nedostižna 72 boda, Lokomotiva je druga sa 54 boda Osijek je treći sa 52 boda koliko ima i Rijeka. Hajduk je na petoj poziciji sa 51 bodom.

Varaždin je osmi sa 27 bodova, Istra 1961 je ostala na devetoj poziciji sa 23 boda, dok je Inter posljednji sa 17 bodova.