Rijeka kažnjena zbog rasizma dijela navijača

Hrvatska 25. lip 202017:43 > 17:47
NK Rijeka

Nakon što smo objavili da je Hajduk kažnjen jednom utakmicom bez navijača zbog ružnih povika njihovim navijača protiv Lokomotive, svoju kaznu saznala je i Rijeka.

Rijeka je zbog neprimjerenog skandiranja Armade za vrijeme utakmice protiv Slaven Belupa kažnjena zatvaranjem sjeverne tribine na jednoj utakmici i novčanom kaznom u iznosu od 10.000 kuna. Naime, manja skupina navijača uzvikivala je rasističke povike igraču Belupa Mateusu Limi.

Povezano

Rijeka se nakon kazne HNS-a obratila priopćenjem svojim navijačima putem službenog weba.

“Obavještavamo sve naše navijače da je HNK Rijeka nakon posljednje domaće odigrane utakmice s Lokomotivom od strane HNS-a kažnjen vrlo visokom novčanom kaznom zbog nedoličnog skandiranja (“cigane, cigane”) dijela gledatelja na istočnoj tribini i bacanja čaša u natjecateljski prostor.

Ujedno, klub je prijavljen zbog nedoličnog skandiranja manjeg broja naših navijača na gostujućoj utakmici u Koprivnici, zbog čega je naš klub zbog ponavljanja prekršaja osim novčane kazne kažnjen i igranjem jedne utakmice bez nazočnosti gledatelja na sjevernoj tribini stadiona HNK Rijeka.