KRAJ: Gorica odgodila Dinamovu proslavu naslova prvaka

Hrvatska 20. lip 202016:44 > 16:55
Clive Brunskill/Getty Images

Najtrofejniji hrvatski klub na večerašnjem (21:05 sati) gostovanju u Gorici ima priliku okončati hrvatsko nogometno prvenstvo

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Igrači Dinama na današnjem gostovanju u Gorici imat će priliku okončati prvenstvo i osvojiti novu titulu hrvatskog prvaka. Bio bi to povijesni rezultat za Modre koji bi pobjedom protiv Goričana 21. put od neovisnosti Hrvatske podigli pobjednički pehar.

Trener Jovićević pobjedom bi izjednačio prošlogodišnji rekord Nenada Bjelice kada su igrači Dinama čak šest kola prije kraja prvenstva osigurali prvo mjesto na tablici. Za potvrdu Dinamove dominacije tada je bio zadužen Amer Gojak zabivši gol Slaven Belupu.

Statistički gledano, HNL posljednjih godina sve je manje izvjesniji budući da Modri već godinama pokazuju dominaciju osvajavši prvenstva i do nekoliko kola ranije, što drugim klubovima ostavlja prostor isključivo za borbu za drugo, treće i četvrto mjesto koja vode u kvalifikacije za Europsku ligu.

Ono što je zanimljivo u cijeloj priči jest činjenica kako je Dinamo osvojio naslov isključivo na gostovanjima, nikad pred domaćom publikom u Maksimiru, a ako danas pobijede, tradicija će se i dalje nastaviti.

Za igrače Dinama pobjeda bi značila miran završetak prvenstva, no tener Jovićević svjestan je kako opuštanja nema te da s porazima automatski dolaze i problemi. No, raspolaže odličnim igračima, ima čak tri reprezentativca – Livakovića, Oršića i Petkovića te je za pretpostaviti da će na teren poslati provjerene snage, a već je poznato da se vraćaju kapetan Ademi i Moro.

Utakmica je na rasporedu u 21:05.