Evo kako izgleda NAJ MOMČAD HNL-a prema vašem izboru

Hrvatska 18. lip 202011:42 > 11:48
sport klub

Sjajnu anketu priveli smo kraju, skupili sve glasove prema vašem odabiru te je izabrana najbolja momčad HNL-a od samostalnosti

Nakon dužeg vremena, dobili smo i najbolju momčad HNL-a u povijesti, ali i najboljeg trenera koji vodi sjajnu jedanaestoricu.

Formaciju za najbolju momčad HNL-a u povijesti smo odlučili staviti na 4-4-2 romb, gdje se posebno sve ističe kod vezne linije, a oni stari nogometni fanatici sjetit će se da su sredinom 2000-ih Milan i Real Madrid tako igrali.

Mora se priznati kako nije bilo većih iznenađenja, osim možda na bekovskim pozicijama. Pa krenimo redom.

sport klub

Krećemo s vratarima gdje je bila očekivana borba između Stipe Pletikose i Dražena Ladića, gdje je na kraju pobjedu odnio Splićanin sa 960 glasova, dok je Ladić odmah iza njega sa 695 glasova.

Kad je riječ o bekovskim pozicijama, posebno je izneađujuća desna strana gdje je slavio Makedonac Stefan Ristovski koji je bio vrhunski igrač u Rijeci od 2015. do 2017. Drugo mjesto zauzeo je Darijo Srna. Pa čak je i lijeva strana možemo malo reći jer smo očekivali da će tu poziciju zauzeti, primjerice Pranjić ili Strinić, no na kraju je Lucho Ibanez bio taj koji je dobio najviše glasova. Što se tiče stoperskog para, tu su najefikasniji bili Splićani i treneri Hajduka i WBA, Igor Tudor i Slaven Bilić.

Na redu su vezni igrači, titulu najboljeg zadnjeg veznog odnio je Arijan Ademi, a trojac koji je, pa možemo reći i očekivano dobio najveći broj glasova i ušao u najboljih 11 od samostalnosti HNL-a su Robert Prosinečki, Luka Modrić te Niko Kranjčar.

Titulu najbolja dva ‘killera’, odnosno napadača uzeli su Mario Mandžukić te Eduardo da Silva, iako treba reći da su jedno vrijeme u vodstvu bili stari romantičari, Veldin Karić i Ivan Krstanović.

I na kraju je bila velika borba oko trenera Nenada Bjelice i Matjaža Keka. Bio je dosta tijesno, ali na kraju je bivši trener Dinama bio taj koji je pobijedio sa 297 glasova, dok je slovenski stručnjak stao na brojci od 239.