Važna pobjeda Osijeka u borbi za Europu

Hrvatska 17. lip 202023:09 > 23:11
NK Osijek

U Gradskom vrtu pred nešto više od 1800 gledatelja domaćini su slavili protiv Gorice

U posljednjem i najzanimljivijem susretu 29. kola Prve HNL u Gradskom vrtu Osijek je pobijedio Goricu 2-1.

Prvo poluvrijeme je donijelo inicijativu Osijeka, dok je Gorica igrala s pojačanom obranom. Osijek dolazi u vodstvo u 36. minuti pogotkom najboljeg strijelca hrvatske lige Mirka Marića koji nakon proigravanja Ndockyta desnom nogom pogađa desni kut gola.

Na početku drugog poluvremena Gorica ima odličnu priliku, ali Škorić u 47. minuti pogađa stativu. No Osijek povećava prednost nakon što u 56. minuti Mihael Žaper zabija za 2-0.

Gorica u 92. minuti pogotkom Lovrića smanjuje na 2-1. Pred 1.833 gledatelja susret je u Gradskom vrtu sudio Zebec.

Zahvaljujući današnjoj pobjedi Osijek se učvrstio na petom mjestu ljestvice sa 49 boda koje vodi u Europu, dok je Gorica ostala na šestom mjestu sa 39 bodova.