Rijeka slavila za drugo mjesto, pokvario se VAR

Hrvatska 7. lip 202021:00 > 21:03
NK Rijeka

Nogometaši Rijeke vratili su se na drugo mjesto ljestvice Prve HNL 3-1 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Istre 1961 u Puli, u susretu 27. kola.

Rijeka je do nova tri boda stigla golovima Lončara (5), Čolaka (70) i Murića (90+3), dok je jedini strijelac za domaće bio Perić-Komšić (88).

Prvi pogodak na utakmici Lončar je postigao sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 20-ak metara, on je prebacio živi zid i pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Duke, da bi Čolak sredinom drugog poluvremena preciznim udarcem glavom s pet metara nakon ubačaja Tomečaka.

U samoj završnici domaći su odigrali lijepu akciju, Gržan se probio po lijevom krilu i poslao prizemnu loptu u gostujući peterac gdje je natrčao Perić-Komšić te zatresao mrežu i vratio nadu u pozitivan rezultat. No, nada je kratko trajala, Murić je u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio dubinsko proigravanje te lobom svladao istrčalog Duku.

Druga Rijeka sada ima 50 bodova, dva više od trećeg Hajduka, a 18 manje od vodećeg Dinama. Istra 1961 je ostala osma sa 19 bodova, dva više od devetog Intera iz Zaprešića i desetog Varaždina.