Jovićević startao pobjedom, Varaždin hrabro pao

Hrvatska 6. lip 202023:03 > 23:07
Clive Brunskill/Getty Images

Novi trener Modrih imao je vatrenu premijeru u Varaždinu, ali na kraju je će ga pamtiti pobjedom

U dvoboju 27. kola Prve HNL Dinamo je kao gost slavio kod Varaždina s 3-1 (2-0) i korak je bliže naslovu prvaka.

Susret između prve i posljednjeplasirane momčadi lige obilježio je debi na klupi novoga trenera Dinama Igora Jovićevića.

Dinamo je poveo u 14. minuti kada je dodavanje Kadziora izbacilo Arjena Ademija samog ispred vratara Nevistića, a kapetan Dinama u matnoj situaciji nije pogriješio. Tri minute kasnije Ademi je izborio kazneni udarac, a s bijele točke precizan je Bruno Petković.

Dinamo je propustio još nekoliko čistih prilika, istakao se vratar Varaždina Nevistić, a u 79. minuti domaći su zasluženo smanjili. Kolumbijac Jorge Obregon pogodio je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Antonio Marin postavlja konačnih 3-1 za Dinamo.

Dinamo vodi s 68 bodova, dok je Varaždin zadnji s 17 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu Varteksa, a sudio je Župan.