Navijači Hajduka ogorčeni na suđenje, ali i na Hajduk

Hrvatska 6. lip 20208:55 > 9:07

Hajduk je kasno sinoć u ludoj utakmici pobijedio Inter 2:1 pogotkom Dimitrova u 97. minuti i tako označio početak nastavka HNL-a.

U 37. minuti Mamut dovodio goste u vodstvo nakon loše reakcije Posavca, a s tim minimalnim rezultatom se otišlo na odmor.

Samo deset minuta nakon što je označeno drugo poluvrijeme, svega se moglo vidjeti u kaznenom prostoru Intera. Juranović je jedva stigao do jedne lopte, ubacio, a Soldo spriječio udarac Jradija, a sudac Lovrić zaustavio je igru i pokazao na bijelu točku za Splićane.

Povezano

Uslijedilo je višeminutno pregledavanje snimke gdje se nije moglo utvrditi situacija kod Juranovića je li lopta prešla crtu, pa su ostali pri odluci da je stigao loptu. Nakon još jednog pregleda snimke, utvrđeno je da je stoper gostiju igrao rukom i dobio je crveni karton.

Caktaš je namjestio loptu na bijelu točku, pucao, a vratar Matković obranio. No, opet repovi jer se Matković pomaknuo prerano pa je kapetan Splićana opet pucao, ali ovaj put bio je precizan. Gosti su negodovali, ali Hajduk je imao 1:1.

I kad se već mislio da gosti iz Zaprešića odlaze kući s velikim bodom, Dimitrov zabija gol za Hajduk i donosi svojoj momčadi vrijedno slavlje. Ali, opet se oglasio VAR jer su na tu loptu išli Ismajli i Mlinar, došlo je do kontakta te je igrač Intera završio na podu. Lovrić je otišao pogledati snimku i utvrdio da nema nikakve greške, na što su gosti poludjeli.

Hajduk je upisao tešku pobjedu, a njihovi navijači na društvenim mrežama nisu zadovoljni viđenim:

Faul Ismajlija ne postoji, ali ponavljanje penala je čista glupost i kao navijač Hajduka ne uživam u tome.”

“Kužina kurbine kuće HNS-a. Hajduk poguran do pobjede. Tako se daju mrvice malo jednima,malo drugima do sraza sa Dinamom. Hajduk grozan, negledljiv, užas.”

“Nemam riječi, ovo je sramota. Pa do kada više ljudi moji? Imamo samo ime i da se slučajno zovemo drugačije ispali bi iz lige s ovakvom igrom, ovakvom upravom, trenerom i igračima. Još jednom sramota, stidim se što sam hajdukovac.”

“Volim Hajduk ali ova utakmica je još jedna sramota za sve nas. Sudac nam je poklonio tri boda.”

Ovo su samo neki od komentara ljutitih navijača Hajduka na jako lošu igru Hajduka i po mnogima nezasluženu pobjedu.