Michael Regan/Getty Images

05.06.2020 | 23.31

Evo kako je Hajduk 'iščupao' pobjedu na Poljudu

NK Inter Zapresic

U nastavak sezone Splićani su ušli pobjednički, ali dugo će se još pričati o dramatičnoj utakmici na Poljudu

Od utakmice u Rijeci nije prošlo ni tjedan dana, a evo nam novih repova i u Splitu. U prvoj utakmici nakon tromjesečne stanke Hajduk je jedva slavio sa 2:1 protiv Intera, ali uz vrlo sumnjive odluke na Poljudu.

Gosti iz Zaprešića stisli su se u obrani iako je Hajduk napadao, ali nije nikako uspio pronaći put da svladaju gostujućeg vratara Matkovića. U 37. minuti Mamut dovodio goste u vodstvo nakon loše reakcije Posavca, a s tim minimalnim rezultatom se otišlo na odmor.

A onda je krenuo show. Samo deset minuta nakon što je označeno drugo poluvrijeme, svega se moglo vidjeti u kaznenom prostoru Intera. Juranović je jedva stigao do jedne lopte, ubacio, a Soldo spriječio udarac Jradija, a sudac Lovrić zaustavio je igru i pokazao na bijelu točku za Splićane.

Uslijedila je višeminutno pregledavanje snimke gdje se nije moglo utvrditi situacija kod Juranovića je li lopta prešla crtu, pa su ostali pri odluci da je stigao loptu. Nakon još jednog pregleda snimke, utvrđeno je da je stoper gostiju igrao rukom i dobio je crveni karton.

Anketa

Jesu li gosti iz Zaprešića oštećeni na Poljudu?

46

Caktaš je namjestio loptu na bijelu točku, pucao, a vratar Matković obranio. No, opet repovi jer se Matković pomaknuo prerano pa je kapetan Splićana opet pucao, ali ovaj put bio je precizan. Gosti su negodovali, ali Hajduk je imao 1:1.

I kad se već mislio da gosti iz Zaprešića odlaze kući s velikim bodom, Dimitrov zabija gol za Hajduk i donosi svojoj momčadi vrijedno slavlje. Ali, opet se oglasio VAR jer su na tu loptu išli Ismajli i Mlinar, došlo je do kontakta te je igrač Intera završio na podu. Lovrić je otišao pogledati snimku i utvrdio da nema nikakve greške, na što su gosti poludjeli.