Ivković: Novosel na našoj klupi, Skansi na Hajdukovoj

Hrvatska 5. lip 202022:28 > 22:34
Photo by EuroFootball/Getty Images

Nakon gotovo tri mjeseca stanke, vratio se hrvatski prvoligaški nogomet.

Napeto je bilo na Poljudu večeras, vratio nam se i HNL nakon gotovo tri mjeseca stanke. Hajduk je pobjednički ušao u nastavak sezone, svladan je Inter 2:1.

Mamut je šokirao Splićane u 37. minuti svojim pogotkom nakon pogrešne reakcije vratara domaćih Josipa Posavca. Golova do kraja prvog poluvremena nije bilo.

A onda desetak minuta u nastavku drugog dijela donio je sve i svašta. VAR dva puta, prva situacija je bila je li Soldo igrao rukom, a druga je li Juranovićeva lopta bila već vani kada je išao ubacivati. Na kraju se svelo na to da je stoper gostiju dobio crveni, a Caktaš namjestio loptu na kazneni udarac. No i tu nije bilo kraja, jer je Matković obranio, ali je utvrđeno da je vratar Intera ranije izašao, pa je Caktaš u popravnom slučaju ovaj put zabio pogodak i izjednačio.

Nakon što smo mislili da je to to od akcija, novi pogodak stiže u 97. minuti kada Bugarin Dimitrov zabija za veliko slavlje Hajduka, ali opet su bili repovi jer se učinilo kako je bio prekršaj nad igračem zaprešićkog kluba, ali VAR nije poništio pogodak.

Nakon utakmice posebno je bio razočaran novi trener Intera, Tomislav Ivković.

‘Navodno se igralo 112 minuta, rekao sam da igramo košarku. Novosel je trebao biti na našoj klupi, a Skansi na Hajdukovoj. Svaka pobjeda je zaslužena i čestitam Hajduku. Odluke koje su donešene su takve, ne možemo promijeniti ništa’ – rekao je Ivković pa nastavio:

‘Bebek ima 300 i nešto utakmica u nogama, ima veliko iskustvo. Prijateljski ovako, ako Bebek kao VAR sudac zove glavnog suca, onda znači da nešto postoji, ali riješeno je kako je riješeno’ – zaključio je.