(ANKETA) NAJ MOMČAD HNL-a: Biramo najbolje veznjake

Hrvatska 1. lip 202019:03 > 19:13
Foto: Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

Za danas smo pripremili 20 imena, a trojica igrača koji budu imali najviše glasova ući će u najboljih 11

Nakon što smo prošli put od vas tražili da izaberete najboljeg zadnjeg veznog, sad ćemo njemu pridružiti još trojicu igrača.

Izbor nije bio lagan, bira se najboljih 11, a ovdje smo odlučili uvrstiti čak 20 imena. Trojica najbolja igrača koja budu imali najviše glasova, ulaze u najbolju momčad HNL-a otkad ta liga službeno postoji, od 1992.

Lista ide ovako:

1. ROBERT PROSINEČKI

Sa Žutim otvaramo popis 20 imena, veliki igrač koji je napravio sjajnu karijeru, poznat po iznimnoj kreativnosti, a još ljepšim driblinzima. Prosinečki je jednostavno neizostavna karika HNL-a, velika ikona.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

2. FRANKO ANDRIJAŠEVIĆ

Splićanin koji je također proveo sito i rešeto u HNL-u, ali zaslužio je biti na ovom popisu. Bio je u Hajduku, Dinamu te Rijeci za koju još igra na posudbi iz belgijskog Genta.

NK Rijeka

3. SAMMIR

Polako se vraća na staze stare slave koju je imao u Dinamu, također jedan od onih koji su ostavili dubok trag u HNL-u. U Lokomotivi počinje polako sličiti na onog Sammira koji je stanovao u Maksimiru, uostalom dokazao je da u njemu ima još vatre za vikend u polufinalu Kupa protiv Slaven Belupa.

4. MILJENKO MUMLEK

Bivši hrvatski nogometaš rođen u Varaždinu, a logično, svoj nogometni put započeo je u NK Varteksu u kojem je bio u tri navrata, a za klub iz Varaždina upisao je preko 320 nastupa i zabio preko 90 pogodaka. U karijeri je još igrao za Dinamo, Slaven Belupo te belgijski Standard.

5. MILAN BADELJ

Dečko iz Gajnica koji je svoju nogometnu karijeru gradio kao i svaki dečko iz Zagreba koji voli nogomet. Ponikve, Zagreb, pa Dinamo iz kojeg je ostvario veliki transfer u njemačkog velikana HSV-a. Svoje snove ispunio je osvajanjem srebra u Rusiji, a sada maršira u Italiji.

Photo by Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images

6. DANI OLMO

Španjolac je došao iz katalonske La Masije u Dinamo Zagreb, rijetko bi se netko tako usudio riskirati odlazak u Zagreb, ali očito je to bio pravi odabir za Olma. S Modrima je osvojio sedam naslova, a onda je rekao zbogom, sada piše neko novo poglavlje u Leipzigu.

Alex Pantling/Getty Images

7. SENIJAD IBRIČIĆ

Najljepši dio svoje karijere ovaj momak iz Kotor Varoša je proveo u Zagrebu i Hajduku, a ima i 44 nastupa za BiH reprezentaciju. Ako se pitate gdje je i dalje Ibro, ne brinite, eno ga u slovenskom Domžaleu za koji igra od 2017.

Photo by Hrvoje Polan/EuroFootball/Getty Images

8. NENAD BJELICA

Bivši trener Modrih je u Osijeku počeo igrati, a onda je došla slavna ponuda iz Albacetea. U Španjolskoj je još igrao za Las Palmas i Betis, a ostavio je nešto svojeg rada i u Njemačkoj (Kaiserslauternu) te Austriji (Admira i Karnten).

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

9. NIKO KRANJČAR

Ono što je Kranjčar napravio u HNL-u, to je nešto nevjerojatno. Povratak u 2005. i odlazak iz Dinama u Hajduk, to bi bilo nešto slično u stilu da Messi danas ode u Real. Bez obzira na to, Niko je napravio sjajnu karijeru, posebno u Engleskoj gdje je igrao za Portsmouth, Tottenham te QPR.

Lynne Camerun/Getty

10. LUKA MODRIĆ

Nema se više što dodati o ovom igraču, izgleda da smo potrošili sve pohvale. Izvanzemaljac, čarobnjak, maestro, sve je to Luka. Odlazak iz Dinama u London je povijesna priča, a tek u Madridu…

Alex Livesey/Getty Images

11. MATEO KOVAČIĆ

S Maksimira na Giuseppe Meazzu, pa iz Italije na Santiago Bernabeu, pa iz Madrida na londonski Stamford Bridge. Izgleda da je Mateo konačno našao svoje mjesto pod suncem, zna to i Lampard. Očekuje se njegov potpuni ‘boom’ u Londonu, bit će uskoro i toga.

Harriet Lander/Getty Images

12. IVAN LEKO

Početak u Splitu, pa odlazak u grad, barem što se tiče klime sličan po Splitu, Malagu. Povratak na Poljud, a onda njegova ekspanzija u Belgiji gdje je igrao za Club Brugge i Lokeren.

David Ramos/Getty Images

13. JOŠKO JELIČIĆ

Najveći dio svoje karijere Joško je proveo igrajući za Hajduk i Dinamo, također je napravio nešto slično kao Kranjčar, ali ovaj put obrnuto, kad je s Poljuda preselio na Maksimir.

14. MARCELO BROZOVIĆ

Epic Brozo, još jedan u nizu kad je riječ o čudesnim veznjacima Dinama. Od omladinskih kategorija u Hrvatskom Dragovoljcu do neizostavnog člana momčadi Milana.

Photo by Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images)

15. SILVIO MARIĆ

Na Maksimir se vraćao u tri navrata, a bio je prvi hrvatski igrač u povijesti koji je nastupio u završnici FA Kupa igrajući za Newcastle, a u karijeri je još igrao za Porto i Panathinaikos.

16. NENAD PRALIJA

Pralija je prvo karijeru započeo u RNK Splitu, a onda je otišao igrati za ‘starijeg brata’ na Poljud. Ostavio je dubok trag u Izraelu, u Maccabiju iz Haife.

17. JOSIP SKOKO

Evo još jednog romantičara iz HNL-a, i Hajdučkog srca iz 1998. Na Poljud se vraćao u dva navrata, a velika je priča bila kad se drugi put vratio u Split gdje je s Andrićem činio opaki vezni red.

18. PEDRO MORALES

Južnoamerički igrač koji se iskazao na Maksimiru. Čileanac je za Modre upisao 99 nastupa i postigao 30 utakmica, a u Zagrebu je osvojio ukupno osam trofeja.

Photo by Stringer/EuroFootball/Getty Images

19. ALJOŠA ASANOVIĆ

Vatreni lakat je bio čudesan igrač, i dan danas se pamte njegova dodavanja, a posebno zadnji pas kojima je uništavao protivnike. Istina jest da je odigrao malo više od jedne sezone u HNL-u, ali ne treba zaobići njegov utjecaj u hrvatskom nogometu.

Photo by Marcus Brandt/Bongarts/Getty Images)

20. EDIN MUJČIN

Popis završavamo s još jednom istinskom legendom HNL-a, Mujčinom koji je s Dinamom osvojio nekoliko naslova državnog prvaka te je igrao u Ligi prvaka u Kupu UEFA.

U PETAK, 5. LIPNJA NOVA ANKETA!