(ANKETA) NAJ MOMČAD HNL-a: Biramo zadnjeg veznog

Hrvatska 30. svi 202015:05 > 15:10
(Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Nakon što smo vas prošli put pitali za mišljenje oko najboljeg stoperskog para, na red su došli i vezni igrači

Za ovaj vikend, kao što smo već ranije najavili, biramo najboljeg zadnjeg veznog igrača u povijesti HNL-a, a na listu smo upisali 12 imena koja su prema našem mišljenju, ostavili dubok trag na nogometnim travnjacima u Hrvatskoj.

Za podsjetnik, ako još niste glasovali za najboljeg vratara to možete učiniti OVDJE, kao i za najboljeg desnog (OVDJE) te lijevog beka (OVDJE). A ukoliko se još niste odlučili koji stoperski par će ući u najboljih 11, to također možete učiniti OVDJE.

Idemo se baciti na imena najboljih zadnjih veznih, a lista ide ovako:

1. KRUNOSLAV JURČIĆ

Bivši trener Dinama prvi inozemni angažman imao je u belgijskom Beverenu, a očito je povratak u Dinamo bio pun pogodak, jer je tri godine zaredom osvoji odomaće prvensto te dva Kupa. To ga je lansiralo u Serie A, gdje je nastupao za Torino i Sampdoriju, a zanimljivo je da je 1999. bio prvi i jedini igrač izvan EU koji je s više od 30 godina ostvario transfer u najviši rang talijanskog nogometa. Igračku karijeru okončao je u Slaven Belupu, a ima i 21 nastup za hrvatsku reprezentaciju.

EuroFootball / Stringer

2. IGOR MUSA

Ne biste se voljeli naći oči u oči s ovim legendarnim igračem HNL-a. Ovaj momak iz Jajca je profesionalni nogomet zaigrao u Veležu, a karijeru mu je nakratko prekinuo rat. Ipak, hrvatskoj javnosti se najbolje predstavio igrajući za Rijeku i Hajduk, odakle je otišao u španjolski Xerez. Povratak u Hrvatsku, točnije u Slaven Belupo gdje se prometnuo u vođu momčadi, a karijeru je završio u Zrinjskom.

3. FILIP BRADARIĆ

Možda će neki s čuđenjem reći kako to da je on ovdje, ali Bradarić je zaslužio biti na ovoj listi, sasvim opravdano. Odličan dojam ostavio je u Hajduku i Rijeci, što mu je donijelo transfer u Cagliari. Ipak, nije se baš najbolje snašao, pa je sada član Celte. Osim toga, ne treba zaboraviti i da je Bradarić bio dio Vatrenih koja je osvojila srebro u Rusiji.

Getty Images

4. JASMIN AGIĆ

Netko bi se začudio kad bi vidjeli Agića da igra na poziciji zadnjeg veznog, ali Agić je bio inteligentan igrač. Dvostruki osvajač HNL-a s Dinamom s kojim je osvojio četiri puta i Kup. Ali osim toga, ne treba zaboraviti Agićev utjecaj i u Rijeci.

(Photo by Friedemann Vogel/Bongarts/Getty Images)

5. IVO ERGOVIĆ

Ovaj rođeni Osječanin bio je poznat po osebujnoj frizuri u HNL-u, nešto slično kao što je imao i francuski nogometaš Emmanuel Petit, za usporedbu. Šalu na stranu, Ergović je bio ‘faca’ u Osijeku. Toliko je bio dobar da ga je Ćiro zvao na prijateljski dvoboj protiv Japana te je odigrao jedno poluvrijeme. Nažalost, malo je nedostajalo da i on ode na SP u Francusku.

Phil Cole /Allsport

6. ARIJAN ADEMI

Rođen u Šibeniku, Ademi je na Šubićevcu pokazao svoj nogometni talent koji je kasnije prepoznao Dinamo u koji je došao 2010. 10 godina kasnije ovaj sjajni veznjak se naosvajao brojnih trofeja s Modrima što mu je sve to kasnije omogućilo i kapetansku traku u Maksimiru. Dinamo je stao uz njega kad mu je bilo najpotrebnije, a Ademi je to uzvratio na najljepši mogući način – ostankom u Zagrebu, iako je bilo ponuda.

7. NIKOLA POKRIVAČ

Svoj nogometni put Pokrivač je gradio u Čakovcu, odakle je došao u Varteks u ruke Zlatka Dalića koji je od njega stvorio dobrog nogometaša. Hajduk i Dinamo su se nudili, no Pokrivač je otišao u Zagreb, i ostalo je povijest. Ima i 15-ak nastupa za Vatrene, a 2015. se razbolio od rijetke bolesti. Ipak, sve se dobro završilo i Pokrivač je dobio bitku u još jednoj velikoj utakmici. Na kraju se i uspio vratiti nogometu, u Slaven Belupu gdje je odigrao desetak utakmica.

Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

8. ZORAN VULIĆ

Karijeru je započeo i završio u Hajduku, gdje je kasnije imao zapažene rezultate i kao trener. Za splitsku momčad odigrao je ukupno 417 utakmica i pritom postigao 84 pogotka. Nastupao je i za Mallorcu i Nantes, a kao igrač znao je nekad zaigrati i na svim pozicijama. Bio je poznat i po svom moćnom udarcu.

Clint Hughes/Getty Images

9. JURICA VRANJEŠ

Bivši hrvatski nogometaš karijeru je započeo u Osijeku, a onda je otišao u njemačku Bundesligu gdje je napravio veliku karijeru. Bayer Leverkusen, Stuttgart, te na kraju Werder, a u klubu iz Bremena je najviše igrao, čak šest sezona.

(Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)

10. OGNJEN VUKOJEVIĆ

Ne treba ni spominjati slike zagrljenog Vukojevića i Dalića na Svjetskom prvenstvu u Rusiji poslije serije penala protiv Danske i Rusije. Ogi je sjajne u nastupe u Dinamu od 2005. do 2008. okrunio prelaskom u drugi Dinamo, u onaj kijevski gdje je ostao čak sedam sezona. Aktualni je izbornik hrvatske reprezentacije do 20 godina.

EuroFootball, Getty Images Sport

11. ZORAN MAMIĆ

Mlađi Mamić omladinski pogon je prošao u Dinamu, gdje je na kraju i došao do prve momčadi za koju je upisao 171 nastup i 18 pogodaka.  Poslije toga je ostvario dosta respektabilnu igračku karijeru u Njemačkoj gdje je redom igrao za Bochum, Bayer Leverkusen, Greuther Fürth, Ahlen te Eintracht Trier.

Alexander Hassenstein/Getty Images

12. JOSIP RADOŠEVIĆ

Kao i svako dijete većinom u Splitu, nogomet je počeo igrati u Hajduku gdje je prošao sve mlađe kategorije. Odlične igre na Poljudu lansirale su ga u talijanskog velikana Napolija gdje se nije baš pretjeran naigrao pa su uslijedile posudbe u Rijeci i Eibaru. Danas je član danskog Brondbyja.

(Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images)

U PONEDJELJAK, 1. LIPNJA NOVA ANKETA!!!