Šuker: Nogometaši ne mogu raditi, oni znaju samo igrati

Hrvatska 30. svi 202014:30 > 14:32
Alex Livesey/Getty Images

Hrvatski nogometni savez održao je press konferenciju uoči povratka nogometa na hrvatske terene

Na pitanja novinara odgovarao je predsjednik saveza Davor Šuker.

“Nogometaši su nogometaši. Nismo željeli prekinuti prvenstvo jer što da rade nogometaši? Da budu sezonci na Jadranu? To oni ne mogu jer znaju samo nogomet. Nismo to željeli napraviti. Bit će dana kad ovo prođe i kad će se svi vratiti na stadione”, rekao je Šuker.

“Tri posto budžeta klubova je od ulaznica. Da li da se borimo i sve ovo pokvarimo da bi došlo možda tisuću ljudi na stadion? Bolje da se držimo ovoga, da pokažemo naš model i da sve bude u redu”, rekao je Šuker.

“Hrvatski nogometni savez ispunio je svoj prioritet odlaska na europska i svjetska natjecanja. Na Euro smo se plasirali i što se tiče novca i sredstava pratili smo situaciju u klubovima i vidjeli smo da je HNS odgovoran. Možete pitati i trenere i stručni stožer, mi nismo smanjivali plaće i ponašali smo se odgovorno. Mi uvijek namjenski trošimo novac i na to smo ponosni”, kaže Šuker.

Na pitanja o navijačima na tribinama, Šuker i predsjednik Zdravstvene komisije HNS-a Dragan Primorac imali su slične odgovore.

“Za mjesec dana ćemo biti u puno boljoj situaciji da možemo govoriti o navijačima na utakmicama”, rekao je Primorac.

“Svaka država će imati svoj neki model što se tiče povratka gledatelja. Najbolje je da bude bez gledatelja, kao što smo vidjeli u Bundesligi. Svaka dva tjedna će se mijenjati pozicija i moramo čekati. Bili bismo najsretniji da možemo napuniti stadione, ali to trenutačno ne možemo. Slušat ćemo stručnjake”, kazao je Šuker na pitanje o gledateljima u HNL-u.