HNL pravila: Pet zamjena, izjave samo za TV!

Hrvatska 22. svi 202014:40 > 14:51
NK Rijeka

Hrvatski nogometni savez objavio je upute za nastavak HNL-a (koje donosi 24 sata)  koji će 27. kolom otvoriti Hajduk i Inter 5. lipnja. Nogomet u Hrvatskoj opet će se, doduše, zaigrati tjedan dana prije utakmicama polufinala Kupa između Slaven Belupa i Lokomotive te Rijeke i Osijeka. HNS je usvojio preporuke Nacionalnog stožera civilne zaštite, a one, između ostalog, sadržavaju najviše 161 osobu uključenu u jednu utakmicu.

Ograđeni dio igrališta i teren za igru:

Momčadi: najviše do 18 igrača

Službene osobe na klupi: najviše po 6 licenciranih osoba

Suci: 4

Sakupljači lopti: najviše 6

Osobe uz nosila: najviše 4TV ekipa: 2 ili 4 kamermana + 2 tehnika

Fotoreporteri: 4 (iznimno + 1 HNS)

Tehnika i održavanje terena: 4

Na glavnoj tribini:Delegat i kontolor: 2

Rukovodstva klubova: domaćin najviše 15 osoba i gost najviše 10 osoba

Službeni spiker, tehnika semafora, TV ekipa CROATEL, komentatori Arenasport ili HNTV, HR2 te lokalni radio prema dozvoli:

Getty images/ Srđan Stevanovic

15 PRESS loža: najviše 10 akreditiranih novinara

HNS: najviše 10 osoba

Doping kontrola: 2

Pričuvni igrači i članovi stožera: najviše 5 po klubu na izdvojenom dijelu tribine

U krugu stadiona:VAR suci i tehničar: 3Djelatnici kluba domaćina i tehničko osoblje: najviše 10 Redari-zaštitari: u pravilu do 10

Vozilo hitne pomoći (ili zamjensko vozilo): 3TV ekipa-reportažna kola: najviše 8

Odlučeno je i da klubovi više neće imati pravo na prijavu 12 zamjenskih igrača, nego je taj broj smanjen na sedam, a tijekom utakmice se može izvršiti najviše pet promjena u tri intervala dok je još jedna promjena moguća u slučaju produžetaka.

Otkazane su i konferencije za medije nakon završetka utakmice, a umjesto njih glasnogovornici klubova imati će obvezu uzeti izjavu od trenera i po dva igrača svog kluba koje će potom putem digitalnih kanala dati na korištenje novinarima. Treneri, pak, ostaju obvezni uz teren za igru dati izjavu za televiziju kako bi se ispunile obveze po ugovoru o TV pravima.