Izvršni odbor donio odluku oko prijelaznog roka u HNL-u

Hrvatska 21. svi 202022:31 > 22:39
David Madison/Getty Images

U Hrvatskom nogometnom savezu se razgovaralo o mnogim temama oko HNL-a

Na sjednici Izvršnog odbora HNS-a donesene su neke nove odluke vezane uz Prvu hrvatsku nogometnu ligu. Kao što se već zna 30. svibnja započinju polufinalni ogledi u Kupu, a tjedan dana kasnije nastavlja se prvenstvo.

No, to nije sve. Donesena je i odluka da će se sve utakmice do kraja odigrati bez gledatelja te da bi na stadionu bil odobro imati što manji broj nazočnih osoba, te da će prijelazni rok započeti 27. svibnja i trajat će do 18. listopada.

Priopćenje prenosimo u cijelosti.

Izvršni odbor je odlučio kako će, iznimno od odredbe članka 31. stavka 2. Pravilnika o statusu igrača i registracijama, ljetni prijelazni rok u 2020. godini trajati od 27. srpnja do 18. listopada 2020. Klubovima koji do početka prijelaznog roka nisu završili natjecanje iz natjecateljske godine 2019./20., prijelazni rok počinje prvi dan nakon što su završili navedeno natjecanje.

IO je odlučio kako će se natjecanje 1. HNLŽ u natjecateljskoj godini 2019./20. nastaviti 14. lipnja 2020. prema postojećim Propozicijama natjecanja, ako se dobije odobrenje Nacionalnog stožera Civilne zaštite RH. Kalendar natjecanja u preostalom dijelu natjecanja čini sastavni dio ove odluke.

Također, natjecanje 1. HMNL u natjecateljskoj godini 2019./20. nastavit će se 12. ili 19. lipnja 2020., uz promijenjene Propozicije natjecanja u dijelu doigravanja, ako se dobije odobrenje Nacionalnog stožera civilne zaštite RH. Kalendar natjecanja i odluka o izmjenama Propozicija natjecanja donijet će se naknadno… – zaključeno je.