HNL: Inter bez licence, Šibenik ima razlog za slavlje

Hrvatska 17. svi 202013:02 > 13:10
EuroFootball/Getty Images

Dobra vijest za većinu hrvatskih klubova je ta da je UEFA zbog virusa Covid-19 suspendirala pojedine odredbe pravilnika o licenciranju za sljedeću sezonu.

To znači kako će neki klubovi lakše dobiti licencu nego što su očekivali, a Inter je jedini klub aktualne prvoligaške desetorice koji  nije dobio licencu u prvom stupnju zbog financijskih razloga.

Povezano

Ostalih devet prvoligaša trebali bi dobiti dozvolu, osim ukoliko ne moraju sanirati kakav infrastrukturni problem, a to se posebno odnosi na prvaka Dinama.

U Šibenik mogu slaviti, budući da je klub prvi put u svojoj povijesti dobio licencu od prve, što se tiče financijskog aspekta. No, još im je ostalo dotjerati stadion na Šubićevcu, što nije upitno budući da su domaćini finala Kupa. HNS će uložiti 400.000 kuna, nešto grad i županija, a povećat će se i kapacitet zapadne tribine jer će se srušiti zid koji je ispred nje.