Vodstvo s Poljuda uputilo oštru poruku HNS-u

Hrvatska 12. svi 202019:40 > 19:45
Vladimir Rys / Staff

Hrvatski nogometni savez danas je zaprimio sedam ponuda za otkup televizijskih prava

HNS je danas u Hiltonu okupio predstavnike prvoligaških klubova kako bi ih upoznao s ponudama, a oformio je i pregovarački tim na čelu kojeg je predsjednik Davor Šuker, koji će imati posla jer javilo se sedam zainteresiranih iz Hrvatske i pogotovo iz inozemstva. Iako se pozivalo na transparentnost, toga ipak nije bilo, bitni detalji su se prešutili, a klubovi su dobili na uvid sedam zatvorenih kuverti.

Prvi su nakon današnjeg sastanka reagirali iz splitskog kluba.

‘Nekorektno je da su klubove zvali na otvaranje ponuda kad nam ništa nisu htjeli reći o sadržaju ponuda, bez obzira što smo potpisali izjavu o povjerljivosti. Ovako se klubove iskoristi kao paravan za transparentnost u situaciji kada očigledno prave transparentnosti nema. Time nijedan od tri problema na koje stalno upozoravamo nije riješen’ – poručilo je vodstvo kluba s Poljuda pa je navelo o kojim se problemima radi:

EuroFootball / Stringer

‘Prvi je zadržavanje vela tajne, odnosno činjenica da ćemo stvarni sadržaj ponuda znati tek kada se okončaju pregovori, što znači da nemamo ni uvid, a još manje utjecaj na vođenje pregovora. Za nas, kao i za sve klubove to je prevažno pitanje i mi kao oni čiji se proizvod prodaje moramo biti uključeni u cjelokupni proces odabira.’

‘Drugi je to da se TV prava 1. HNL-a nude na tako dugo razdoblje kao što je 10 godina, a u tako nepovoljnom trenutku kao što je svjetska pandemija koronavirusa. Treći problem je to što se TV prava 1. HNL-a prodaju u paketu cjelokupnog hrvatskog nogometa, uključujući neke utakmice reprezentacije, ženskog nogometa, futsala i mlađih kategorija, a da prethodno nismo utvrdili omjere koliko kome pripada’ – naveli su.