HNS zaprimio čak sedam ponuda za TV prava

Hrvatska 12. svi 202016:27 > 16:31
Alex Livesey/Getty Images

HNS je zaprimio čak sedam ponuda za otkup televizijska prava. To se odnosi u prvom redu na utakmice Prve HNL, i u manjem dijelu na ostale lige i reprezentativne selekcije.

Odaziv na javni poziv je bio jako dobar. Ne čudi toliko kad se zna da je Savez već prije nego što je objavio javni poziv za prikupljanje ponuda obavio razgovore s nekoliko potencijalnih partnera. Većina ih se službeno oglasila tek u ponedjeljak u večernjim satima. U zadnji čas prije isteka roka, pišu Sportske novosti.

HNS je danas u Hiltonu okupio predstavnike prvoligaških klubova kako bi ih upoznao s ponudama, a oformio je i pregovarački tim na čelu kojeg je predsjednik Davor Šuker, koji će imati posla jer javilo se sedam zainteresiranih iz Hrvatske i pogotovo iz inozemstva.

No, predstavnici klubova nisu dobili uvid u ponude, kao ni u uvjete koji su u njima. Pokazali su im tek sedam zatvorenih kuverti na stolu i kazali imena firmi koje su poslale ponude. Ništa više. Podatke iz njih popisao je javni bilježnik. HNS su predstavljali Marijan Kustić, izvršni direktor, Vladimir Iveta, tajnik i Jurica Bodrožić, tajnik Povjerenstva za otvoranje ponuda. Tako brojke, koliko tko nudi, znaju samo određeni ljudi u Savezu i javni bilježnik.

Getty images/ Srđan Stevanovic

Pojedini predstavnici klubova bili su nezadovoljni, nazavaši to “praznim sastankom”, drugi su govorili o razumijevanju za povjerljivost podataka. Očito, u HNS-u su ocijenili, što manje ljudi zna, manja je vjerojatnost da se prošire detalji.

Sljedeća je etapa da čelnici HNS-a obave razgovore sa svime, što bi u načelu trebalo biti gotovo do 31. svibnja, potom će o rezultatima pregovora obavijestiti klubove, a konačnu odluku hoće li neka od ovih ponuda biti prihvaćena donijet će Izvršni odbor HNS-a.

Radi se o televizijskih pravima od 2022. do 2029. godine, a moguće je da se dogovori i neko drugo razdoblje na koje će se odnositi.