Goran Tomić za SK: Sammir je došao u odličnom stanju

Hrvatska 9. svi 202010:46 > 11:02
NK Lokomotiva Zagreb

Hit dosadašnjeg dijela HNL-a je zasigurno Lokomotiva koju vodi mladi i perspektivni trener Goran Tomić

Nakon 26 odigranih kola prije stanke zbog koronavirusa, Lokosi drže odlično treće mjesto i imaju samo bod zaostatka za drugoplasiranom Rijekom. Ispred su puno bogatijih Hajduka i Osijeka, te su bili momčad koja je bila u najboljoj formi prije stanke.

Povezano

Ne ide Lokosima samo u HNL-u, odlično guraju i u Kupu gdje će 30. svibnja igrati polufinale protiv Slaven Belupa. Čovjek koji je najzaslužniji za taj uspjeh je 43-godišnji trener Lokomotive Goran Tomić. Rođeni Šibenčanin je nešto više od dvije i pol godine na klupi Lokosa i može se reći da zaista radi odličan posao.

Gorana smo uhvatili baš nakon treninga s posljednjom grupom igrača na Kajzerici.

SPORTKLUB: Nogomet je ponovno krenuo u Hrvatskoj, istina pod nekim drukčijim okolnostima poput treniranja u nekoliko skupina zbog cijele situacije. Kako to funkcionira u Lokomotivi?

Tomić: Moram reći da su se dečki zaželjeli nogometa i to se vidi na svakom treningu bez obzira što treniraju odvojeno. Neke dane treniramo dva puta dnevno što za nas trenere iziskuje veliki napor jer smo u klubu praktički cijeli dan do navečer zbog rada u grupama. Individualno se može puno raditi s igračima jer još uvijek ne smije biti kontakta, ali nadamo se da će već od idućeg tjedna Stožer civilne zaštite i to dopustiti jer je to vitalno za svaku nogometnu momčad.

SPORTKLUB: U kakvom su se fizičkom stanju igrači pojavili na pripremama s obzirom na dosta dugu pauzu i nemogućnost treniranja na pravom terenu?

Tomić: Dečki znaju da im je to posao i održavali su odlično svoju formu u dosta teškoj situaciji. Imamo vrlo mladu momčad i za te dečke to nije lako, ali zaista ih moram pohvaliti.

SPORTKLUB: Je li Sammir također ozbiljno shvatio treninge u karanteni? Znamo da nije jedan od igrača koji ‘obožava’ trenirati…

Getty Images/EuroFootball

Tomić: Sammir je odličan dečko, ali i veliki radnik bez obzira što mnogi mislili. Došao je u vrlo dobrom stanju na pripreme i bit će jedan od naših najvažnijih igrača u nastavku sezone.

SPORTKLUB: Lokomotiva je prije stanke bila momčad s najboljom formom u ligi, za vas je ova pandemija došla u najgorem mogućem trenutku, zar ne?

Tomić: Nijedan klub nije htio da se sezona naprasno zaustavi, a pogotovo mi koji smo imali pet pobjeda u nizu i popeli se na treće mjesto HNL-a. Međutim, ovo je nešto što će pokazati karakter naših igrača jer u nogometu ne možete živjeti na pobjedama od prije nekoliko mjeseci. U svakom slučaju, veselim se nastavku sezone.

SPORTKLUB: Nastavak sezone za vas kreće vrlo brzo. Već 30. svibnja čeka vas vrlo važna utakmica polufinala Kupa protiv Slaven Belupa. Kako pripremiti momčad da je prva utakmica nastavka možda i najbitnija u cijeloj sezoni?

Tomić: Ta situacija je vrlo specifična i nešto s čime se igrači i treneri vrlo rijetko susreću, ali to je tako i mi od toga ne možemo pobjeći. Znam da smo prije stanke igrali fantastičan nogomet i vjerujem da isto tako možemo nastaviti u prvenstvu i Kupu. Nadam se da ćemo što prije moći raditi prave treninge gdje će igrači moći osjetiti međusobni duel kako bi ušli u te utakmice kako treba. Međutim, druge momčadi su u istoj situaciji tako da nema alibija jer je svima jako teško.

SPORTKLUB: Aktualna sezona je zaista fantastična za Lokomotivu. Trenutno ste na trećem mjestu u ligi i igrate polufinale Kupa gdje je realna šansa za osvajanje naslova jer više nema moćnog Dinama. Jeste li na početku sezone mogli zamisliti da će to ovako dobro izgledati s obzirom da ste promijenili praktički cijelu momčad na početku sezone?

NK Lokomotiva Zagreb

Tomić: Nitko nije mogao očekivati ovako dobru sezonu jer smo zaista ostali bez 7,8 igrača koji su bili važan kotačić prošle sezone. Mediji i stručnjaci su nam predviđali borbu za petu poziciju sa Goricom, ali smo ih sve iznenadili i pokazali da vrijedimo puno više. Imamo puno odličnih mladih igrača i nekoliko iskusnih koji ih usmjeravaju i moram priznati da uživam voditi ovu momčad. Puno je faktora potrebno da bi momčad dobro izgledala i moram pohvaliti upravu koja je zaista pogodila s pojačanjima.

SPORTKLUB: Kada bi mogli birati između drugog mjesta u prvenstvu ili osvajanja Kupa, što biste izabrali?

Tomić: Drugo mjesto u HNL-u i kvalifikacije za Ligu prvaka u ovako teškoj konkurenciji bio zaista bio velik uspjeh za klub, ali titula je titula. Imamo zaista lijepu šansu da u Kupu napravimo najveći rezultat u novijoj klupskoj povijesti i želim to ostvariti!

SPORTKLUB: Radite odličan posao u Lokomotivi, puno se priča o vama kao jednom od najboljih trenera u Hrvatskoj. Razmišljate li o sljedećem koraku u svojoj trenerskoj karijeri?

Tomić: Gode mi takvi natpisi, ali ja moram reći da sam zaista presretan u Lokomotivi. Klub funkcionira na visokom niovu, sve je podređeno uspjehu na terenu i zasad sam usredotočen samo na Lokomotivu. Pred nama je završnica sezona u kojoj možemo napraviti velike stvari i na meni je da pripremim momčad na najbolji mogući način kako bi bili konkurentni na oba kolosijeka.