Hajdukovcima se mjeri temperatura prije ulaska na teren

Hrvatska 8. svi 202014:43 > 14:45
Vladimir Rys / Staff

Hrvatsko nogometno prvenstvo trebalo bi se nastaviti 30. svibnja, a klubovi su počeli s pripremama.

Iako se još uvijek čeka potvrda Civilnog stožera o nastavku prvenstva krajem svibnja, neki klubovi se punom parom spremaju, a jedan od njih je i Hajduk, koji trenira u zaista nesvakidašnjim uvjetima.

Kako izgleda Hajdukov trening u trenutnim okolnostima, pojasnio je klupski liječnik Ante Turić.

“U prvoj smo fazi povratka, treniramo s maksimalno pet igrača i jednim trenerom istovremeno na terenu. Igrači ulaze u tunel stadiona osobnim automobilima, bez korištenja klupskih prostorija. Pri dolasku im se mjeri temperatura, s opremom dolaze na teren, dezinficiraju ruke te potom na terenu oblače kopačke i opremu. Bitno je držati pet metara razmaka između igrača tijekom treninga. Nakon vježbe jedan po jedan odlaze s terena, ponovo se dezinficiraju, opremu spremaju u automobil i odlaze kući”, kaže Hajdukov doktor za Index.hr.