HNL dobiva dva kluba, nitko ne ispada?

Hrvatska 30. tra 202017:02 > 17:10
Matthew Lewis/Getty Images

Velike odluke mogle bi od idućeg tjedna snaći hrvatski nogomet

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Prošli tjedan većina hrvatskih drugoligaša poslali su apel gdje traže da se Druga HNL odgodi, odnosno da se više ne igra, a također ne bi nitko ni ispao.

Više je razloga u igri, ali osnovni razlog je što igrači ne žele riskirati zarazu koronavirusom, odnosno prije svega je najbitnije zdravlje, a osim toga, ali također jako važan razlog je jako teška, gotovo bezizlazna financijska situacija u kojoj su se našli drugoligaši zbog ekonomske krize uzrokovane koronavirusom.

HNL

Index.hr doznaje kako bi se na izvršnom odboru HNS-a moglo odlučiti da se Druga HNL otkaže, a liga bi tako od iduće sezone mogla brojati 18 klubova, a ne 16 klubova.

Tako bi, prema trenutnoj situaciji, Šibenik bio prvak te bi se vratio u prvi rang, dok bi drugoplasirani Orijent igrao dodatne kvalifikacije.