Istra 1961 u petak starta s treninzima

Hrvatska 22. tra 202018:08 > 18:09
prva-hnl.hr

Nakon što je situacija u Istri s pandemijom koronavirusa zadovoljavajuća i već nekoliko dana nema novozaraženih od COVID-19, Stožer civilne zaštite Istarske županije dao je "zeleno svjetlo" nogometašima Istre 1961 za početak treninga, potvrdio je to Hini član uprave pulskog prvoligaša Darko Podnar.

Shodno tome, Puljani će u petak nakon sutrašnjeg okupljanja, krenuti stopama sve većeg broja klubova Prve HNL koji su već krenuli s treninzima na stadionima s time da će nogometaši Istre 1961 treninge za početak odrađivati na nogometnim terenima u Medulinu.

– Na tim terenima smo odradili ljetne i zimske pripreme pa nema razloga da ne treniramo i sada. Tereni su dobro održavani a i sami su igrači već navikli tamo trenirati. Važno je da ćemo se nakon više od mjesec dana ponovno okupiti i početi s treninzima – kazao je trener pulskih nogometaša Ivan Prelec.

U petak će dakle u pulskom prvoligaš ponovno zaživjeti a igrači će u skupinama po četiri, u strogo kontroliranim uvjetima i unaprijed određenim pravilima ponašanjima koji zadovoljavaju sve uvjete u vrijeme pandemije koronavirusa, odraditi prvi trening nakon više od mjesec dana.

– Igrači će trenirati u nekoliko skupina i dolaziti u različitim terminima. U svakom slučaju bit će to lijep osjećaj ponovno ih vidjeti na okupu premda je teško se sada pripremiti za nešto jer ne znamo kad će se nastaviti prvenstvo – poručio je trener Prelec.