Hajdukovi igrači pristali na menje plaće

Hrvatska 17. tra 202017:21 > 17:24
sport klub

Prije nekoliko dana je najavljeno, a danas je sve i formalno potpisano. Hajduk je zahvalio igračima prve momčadi na potpisu smanjenja ugovora.

– HNK Hajduk je zaključio dogovor sa svim igračima prve momčadi o smanjenju primanja uslijed zastoja nogometnih natjecanja izazvanog pandemijom koronavirusa. Igrači prve momčadi su prihvatili prijedlog Kluba da u razdoblju od idućih šest mjeseci dobivaju 40 posto ugovorenih primanja, isplata dodatnih 40 posto će se odgoditi na rok od šest mjeseci, a preostalih 20 posto igrača će se trajno odreći. Nadalje, Klub je svojim igračima ponudio i da se u slučaju plasmana u skupinu europskih natjecanja ugovori automatski vrate na vrijednosti iz vremena prije pandemije u stopostotnom iznosu.

Getty Images

Za razliku od drame u Maksimiru, na Poljudu je to ipak nekako odrađeno u miru i tišini.
– Nismo brzali s donošenjem odluke i niti je jednostrano donosili nego smo kroz dogovor s igračima htjeli postići sinergiju. Odlučili smo ne komunicirati javno prijedlog dogovora, dajući igračima mogućnost da u miru sagledaju sve okolnosti koje utječu na Klub i nogomet u Hrvatskoj te u skladu s time donesu svoju odluku kako pristupiti dogovoru – rekao je sportski direktor Ivan Kepćija kako prenosi Dalmatinski portal.
– HNK Hajduk zahvaljuje igračima na razumijevanju i suradnji pri postizanju dogovora oko reguliranja plaća u kriznim vremenima kako bi se osigurala financijska stabilnost i održivost Kluba na duži rok. U takvoj atmosferi međusobnog uvažavanja i jedinstva unutar Kluba sigurni smo da ni željeni sportski rezultat neće izostati. Proces zaključivanja ugovora okončali smo u rekordno kratkom roku. Uprava i dio radne zajednice s većim primanjima će također dijeliti sudbinu igrača – kazao je predsjednik Uprave HNK Hajduk Marin Brbić.